3 února, 2023
Administrativní centra a kanceláře

ABInBev, nový nájemce v Budově B v pražském BB Centru

Administrativní Budova B v pražském BB Centru získala dalšího nájemce. Na ploše přes 7 400 m2 se v březnu letošního roku usídlila společnost ABInBev, globální centrum sdílených služeb největšího pivovarníka na světě vlastnící značky jako Stella Artois, Leffe nebo Corona. Vlastníkem a správcem budovy je Koncern Passerinvest. Na nájemní transakci se významně podílela poradenská společnost JLL.

Rozhodujícími kritérii nového sídla naší společnosti byla především poloha BB Centra, jež leží v blízkosti důležitých dopravních tepen a stanic metra, možnost mít všechna oddělení na jednom místě a zároveň příležitost vybudovat kanceláře, které umožní využít nejnovější technologie k efektivnímu skloubení práce z domu a z kanceláře,“ vysvětluje Jaromír Staroba, jednatel společnosti AbInBev.

BNP Paribas Real Estate: Potřeba kanceláří zůstane, zmenší se ale prostory

ABInBev zaujala také filozofie budovy založená na přestavbě namísto výstavby budovy nové. Udržitelnost je jedním z hlavních principů společnosti ABInBev, která si například vytyčila cíl během 5 let využívat energii výhradně z obnovitelných zdrojů. V kancelářích bude proto ABInBev využívat na svícení výhradně zelenou energii.

Velmi nás těší, že úspěšná mezinárodní společnost ABInBev přesídlila na Brumlovku a věříme, že zde její zaměstnanci budou spokojeni nejen během pracovní doby, ale ocení i nabídku volnočasových aktivit, které zde v rámci naší areálové komunity organizujeme. Společnost ABInBev si v Budově B pronajala téměř polovinu kancelářských prostor a stává se tak jejím majoritním nájemcem. K pronájmu zde zbývá ještě posledních 1 500 m2. Na podzim tohoto roku plánuje Passerinvest Group v budově také otevřít centrum flexibilních kanceláří a coworkingu o velikosti 3 000 m2,“ uvádí Lenka Preslová, vedoucí obchodního oddělení společnosti Passerinvest Group.

V ABInBev věříme v sílu dat a nových technologii. V kancelářích proto budeme mít kontrolní centrum s živými daty zajišťující například kontrolu nad veškerými nakládkami kamionů v rámci Evropy či kontejnerů globálně. Vlastní systém BMS na hlídání obsazenosti kanceláří a Zoom technologie ve většině zasedacích místností nám umožní bezpečně a efektivně kombinovat práci z domova a z kanceláře zároveň. Jedním ze základních principů našeho pražského digitálního ABI hubu je také důraz na diverzitu a inkluzi. Globálně i lokálně se podílíme i na podpoře znevýhodněných komunit a aktivně své zaměstnance vzděláváme v oblasti inkluze,“ dodává Jaromír Staroba.

Jsme rádi, že jsme pomohli společnosti ABInBev najít kancelářské řešení, které umožní konsolidaci všech týmů pod jednu střechu a zároveň využití zajímavé příležitosti na kancelářského trhu, která se nenabízí každý rok. Tuto unikátní situaci nabídlo BB Centrum rekonstrukcí své Budovy B, která následně umožnila ABInBev umístit své kanceláře do srdce celého areálu a využít všechny benefity, které BB Centrum nabízí. Mezi ty hlavní patří především umístění v rámci Prahy 4 s přímou dostupností na magistrálu a Jižní spojku, stejně jako blízkost MHD, široká nabídka služeb
v docházkové vzdálenosti a v neposlední řadě zázemí zkušeného vlastníka, který svým nájemcům poskytuje nadstandardní péči,
“ uvádí Jan Mechl, ředitel v oddělení zastupování nájemců společnosti JLL.

Budova B má v 8 nadzemních podlažích celkovou kancelářskou plochu 15 600 m2 a retailové plochy
o rozloze 1 240 m2. Po rozsáhlé rekonstrukci dokončené v červnu loňského roku se zařadila mezi administrativní objekty kategorie A. Nabízí průchozí atrium s vodními prvky, zelení a lavičkami propojené s novým veřejným prostorem, náměstím Ellen G. Whiteové.

O společnosti Passerinvest Group

Passerinvest Group, a. s., je ryze česká investiční a developerská společnost založená a vedená Radimem Passerem. Passerinvest Group považuje za svou společenskou odpovědnost působit jako oborová ale i společenská autorita jak v roli dlouhodobého partnera města s cílem proměny často neutěšeného území v příjemnou a uživatelsky přívětivou lokalitu, tak v roli vzdělávací, podporující i moderující ve společenský důležitých oblastech, jakými jsou například rozvoj ČR prostřednictvím dopravní iniciace nebo edukace v oblasti zdraví a lidských hodnot. Passerinvest Group je jako odpovědný urbanistický developer spojována od roku 1998 převážně s BB Centrem v Praze 4, které je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě.

Dalším významným projektem v portfoliu společnosti Passerinvest Group jsou Nové Roztyly. Současný brownfield bývalého areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým poměrem zeleně, doplněný o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Mimo projekty v Praze, společnost vybudovala a vlastní i ostravský administrativní objekt Nová Karolina Park.

Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest Group, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a zejména zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./Titulní foto – PASSERINVEST – Budova B, atrium


Related Posts