5 února, 2023
Administrativní centra a kanceláře

CBRE se podílela na prodeji Metronom Business Center v Praze

ČS nemovitostní fond, který obhospodařuje REICO investiční společnost České spořitelny, koupil v polovině června 2018 za 2,3 mld. Kč budovu Metronom Business Center v pražských Butovicích. Většinovým nájemníkem je německý softwarový gigant SAP, pro který je budova hlavním sídlem v České republice. Prodávajícím byla developerská skupina HB Reavis, která budovu postavila v roce 2015. Nákup Metronom Business Center je zatím letošní největší kancelářskou transakcí v České republice.

Touto akvizicí se ČS nemovitostní fond investičně vrací po téměř dvou letech do Prahy. Zatím poslední akvizicí v České republice byla koupě výškové budovy City Tower na pražské Pankráci v září 2016. Od té doby fond investoval dalších cca 9,3 mld. Kč za prémiové nemovitosti v Polsku a na Slovensku. Po koupi Metronom Business Center se nachází přibližně 53 % nemovitostních aktiv fondu v České republice, což je v souladu s jeho dlouhodobou investiční strategií.

„Přes naše nedávné zahraniční akvizice zůstává ČS nemovitostní fond zaměřený převážně na Českou republiku. Akvizice budovy Metronom nám pomůže dále navýšit podíl nemovitostní složky fondu a zajistit tak pro podílníky dlouhodobě stabilní výkonnost“, říká: Filip Kubricht, předseda představenstva REICO IS ČS

Budova Metronom Business Center je moderní desetipatrová kancelářská budova postavená v roce 2015 skupinou HB Reavis. S téměř 34 000 m2 a 528 parkovacími místy je jednou z největších budov v kancelářském distriktu Nových Butovic. Nachází se přímo na stanici metra v bezprostřední blízkosti autobusového nádraží a místního nákupního střediska. Vedle hlavního nájemce SAP je nemovitost pronajatá společnostem BMW, Abbvie, DAZ Group, Rossmann a dalším. Budova Metronom Business Center je držitelem environmentální certifikace BREEAM Excellent a její součástí je například dobíjecí stanice pro elektromobily. Její celková pronajatost je přes 98 %.

„S ohledem na kvalitu a pronajatost budovy, silný investiční trh a rostoucí stavební náklady pro nás akvizice budovy Metronom znamená zajímavý fondový výnos s omezeným rizikem poklesu hodnoty.“, říká: Tomáš Jandík, člen představenstva REICO IS ČS zodpovědný za nemovitostní složku fondu

Kupujícího při transakci zastupovaly společnosti CMS Cameron McKenna, CBRE, ASB a Sentient. Prodávajícím byla skupina HB Reavis, která je jednou z předních developerských společností v Evropě.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o./HB Reavis Group CZ, s.r.o.

Related Posts