2 února, 2023
Administrativní centra a kanceláře

Firmy potřebují pružnější řešení kanceláří pro své menší týmy než velké otevřené prostory

Firmy v dnešní době stále více hledají pro své jednotlivé týmy samostatné moderní kancelářské prostory umístěné na atraktivních místech. Na tyto požadavky velmi pružně reaguje nabídka kanceláří společnosti New Work, jednoho z předních flexibilních kancelářských operátorů ve střední a východní Evropě. Pro klienty má připravenu nabídku plně vybavených kancelářských ploch různých velikostí. Nabídka zahrnuje samostatné kanceláře s technickým a administrativním servisem na 3 místech v Praze, a to jak k dlouhodobému, tak krátkodobému pronájmu.

Poptávka po kancelářských prostorech v regionu střední a východní Evropy roste a zvyšuje se také požadavek na flexibilitu v rámci pronájmů. Ze studie polské pobočky společnosti JLL s názvem „Proč flex?“ vyplývá, že v posledních pěti letech došlo v Polsku k pětinásobnému nárůstu v oblasti kanceláří s flexibilními možnostmi pronájmu. V roce 2019 to bylo až 240 tisíc metrů čtverečních. Tato poptávka stále roste, spolu s očekáváním variabilnější nabídky a individuálního přístupu k zákazníkům. To je společné celému regionu střední a východní Evropy. Týká se to jak vybavení prostoru, tak přímé dopravní dostupnosti, standardů vybavení a doplňkových služeb či minimalizace času potřebného k dokončení formalit a podepsání smlouvy. Tato problematika není důležitá pouze pro malé a střední podniky, ale také pro velké firemní klienty, kteří hledají individuální prostor jako alternativu řešení typu open space.

„Na trhu pozorujeme, že zákazníci stále více vyžadují prostory, kde mohou najít soukromí. Mnoho požadavků, které dostáváme, také od velkých firemních zákazníků, se také týká dočasného pronájmu našich kanceláří v nouzové situaci. Při plnění svých obchodních plánů a jejich kontinuity a udržitelnosti přesouvá stále více společností své zaměstnance z klasických velkých kancelářských prostor do prostor našich,” zdůrazňuje zakladatel a generální ředitel společnosti New Work Hubert Abt.

„Bohaté portfolio a různé možnosti řešení našich prostor jsou naší velkou a oceňovanou předností. Když se vaše firma dynamicky vyvíjí, časový faktor má prvořadý význam – a ne každá firma si může dovolit mnoho měsíců dlouhá vyjednávání a pak zdlouhavý proces úprav. Naše nabídka je velmi flexibilní a zákazníci mohou okamžitě získat dostupné kanceláře i pro krátkodobý pronájem,” dodává Abt.

Společnosti si v Praze si mohou aktuálně vybrat ze 3 lokalit New Worku – v Coral Office Parku a v budově Dynamica v parku Waltrovka na Praze 5 a v karlínské Rustonce na Praze 8. Na všech místech provozovaných New Workem byla věnována velká pozornost bezpečnostním postupům, zákazníci mají např. 100% kontrolu přístupů díky registraci osob vstupujících a vystupujících z budovy, což je o to aktuálnější v dnešní době. Nájemníci New Worku mohou také využívat služeb recepce včetně vyřizování pošty. Všechny kanceláře jsou vybaveny otevíratelnými okny a lze tak minimalizovat používání klimatizace, jejíž pouštění někdy bývá i jádrem neshod v kanceláři. Ke kancelářím je možné si pronajmout i parkovací místa v garážích.

New Work – Rustonka Prague

New Work je jedním z předních poskytovatelů flexibilních kanceláří ve střední a východní Evropě. Společnost založená v roce 2012 spravuje kancelářské prostory v 5 zemích: v Polsku (Varšava, Krakov, Gdaňsk a Lodž), Maďarsku (Budapešť, Budaörs), České republice (Praha), Rumunsku (Bukurešť) a na Ukrajině (Kyjev). Celková plocha 20 center, ve kterých v současné době působí, je 50 tisíc metrů čtverečních. New Work poskytuje své služby mimo jiné společnostem Lufthansa, LOT, HCL či Tata Consultancy Services a zaměstnává celkem více než 100 lidí.

Zdroj/foto: New Work/New Work – Budova Dynamica

Related Posts