5 února, 2023
Administrativní centra a kanceláře

HB Reavis míří do Německa. Na dvou velkých pozemcích v Berlíně a Drážďanech postaví coworkingová centra

Mezinárodní poskytovatel pracovních prostor HB Reavis expanduje do Německa. V Berlíně a Drážďanech zakoupil dva pozemky o celkové rozloze přes 3,5 hektarů, kde vybuduje coworkingové prostory se špičkovým designem pro startupy i velké korporace. Jde o první průnik tohoto developera na německý trh.

Po Velké Británii, Polsku, Česku, Slovensku a Maďarsku se Německo stalo šestou evropskou zemí, v níž společnost HB Reavis začíná působit. Zatím se jí v Evropě podařilo vybudovat komerční prostory o rozloze 1,1 milonu ma v současnosti staví další developerské projekty o celkové ploše více než 1,3 milionu m2 a plánovanou hodnotou 7,1 miliardy euro. Svůj citlivý přístup k produktivitě a komfortu na pracovišti chce nyní společnost představit i ve dvou nových kancelářských budovách na německém trhu.

Farringdon West – Londýn

První z těchto velkých akvizic představuje dvouhektarový pozemek v Berlíně, který se přemění na business hub pro místní kreativní a technologickou komunitu s výbornou dopravní dostupností. Pozemek leží na pomezí pulzujících čtvrtí Friedrichshain a Prenzlauer Berg, hned vedle důležité dopravní křižovatky a jen pár minut od náměstí Alexanderplatz. Tento projekt poskytne nájemcům širokou škálu flexibilních kancelářských prostor, v plánech se počítá i s místy pro konference, workshopy a fitcentra. Na druhém pozemku v Drážďanech, v blízkosti univerzitní čtvrti, pak vyroste jedinečný coworkingový kampus s rozlohou 1,6 hektarů.

Jako mezinárodní poskytovatel kancelářských prostor přináší HB Reavis nový přístup k vytváření výjimečných řešení, ve kterých se nájemci cítí nejen příjemně, ale které zároveň podporují jejich produktivitu a vytváří zdravé pracovní prostředí. S podobnými projekty má už developer dostatek zkušeností. Příkladem může být 33 Central, devítipatrová kancelářská budova v samém srdci londýnské City, jedenáctipatrová budova 20 Farringdon Street s jedinečným výhledem na Londýn nebo unikátní 230metrový mrakodrap Varso Place v polské Varšavě.

Zdroj/foto: HB Reavis Group CZ, s.r.o./Titulní obrázek (33 Central Londýn)

Related Posts