5 února, 2023
Administrativní centra a kanceláře

KOMA MODULAR má nové sídlo

Přízemí objektu je otevřené veřejnosti, nyní je v něm instalována výstava o účasti České republiky na výstavách Expo. Bývalý český pavilon z Expa 2015 je opět v provozu. Otevřeli ho ve Vizovicích na Zlínsku. V areálu společnosti KOMA MODULAR bude sloužit jako polyfunkční administrativní budova a veřejné výstavní centrum.

Právě v KOMA MODULAR se vyrábí modulární stavby kde pavilon vznikl. Lidé si ho mohli prohlédnout v rámci Dnů architektury 2018. Přízemí objektu je otevřené veřejnosti, nyní je v něm instalována výstava o účasti České a Československé republiky na světových výstavách EXPO. Ve dvou dalších patrech jsou kancelářské prostory. Na střeše je posezení a bylinková zahrada s výhledem na areál firmy, přírodu i Vizovice. Návrat pavilonu do Vizovic, veškeré související práce a úpravy stály firmu přes 100 milionů korun. Jen zbourání původních budov v areálu a úpravy pozemku s budováním základů přišly na 40 milionů korun. Přebudování objektu stálo 70 milionů korun.

Vnitřní prostor objektu je industriálně laděný. „Není tady žádný sádrokarton, je tady železo, dřevo, sklo, typické průmyslové prvky. Je to pocta Tomáši Baťovi, tak by možná viděl své kanceláře, kdyby žil,“ uvedl ředitel společnosti Stanislav Martinec. Vnitřní prostor je otevřený po střechu, atriem se vine od prvního podlaží až po střechu umělecké dílo, spirálovité plátno s barevnými motivy, které vytvořila Barbora Šlapetová a které je v kontrastu s industriálním prostředím.

Český pavilon na světové výstavě Expo 2015 v italském Miláně získal bronzovou medaili za architekturu a inovace. První místo připadlo Británii a stříbrná medaile Chile. Podobu českého pavilonu navrhla dvojice mladých brněnských architektů Chybíka a Krištofa ze studia Chybik+Kristof architects & urban designers.

Už v průběhu výstavy získal pavilon několik dílčích ocenění od návštěvníků a italských médií, například jako nejpohodovější pavilon, pavilon nejvstřícnější k dětem či pavilon s nejhezčí střešní zahradou. Mezi tři nejlepší se dostala také česká restaurace. Přeměnu pavilonu na sídlo firmy KOMA MODULAR je z pera sudia OLGOJ CHORCHOJ.

Zdroj/foto: KOMA MODULAR s.r.o.

Related Posts