20 dubna, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Kotevní nájemci opouštějí neefektivní kanceláře

V souvislosti s rozvojem výstavby nových administrativních projektů napříč Prahou je stále patrnější trend odklonu od setrvání ve stávajících, zpravidla starších a méně efektivních kancelářských budovách. Ty již nestačí aktuálním potřebám společností.

Čerstvým příkladem je přesun společnosti CCS, předního poskytovatele tankovacích karet, do nově budovaného projektu Palmovka Open Park. Od počátku roku 2019 zde bude společnost využívat celkem 3200 metrů čtverečních kancelářských ploch v transakci zprostředkované společností 108 AGENCY. Jedním z požadavků CCS bylo setrvání v lokalitě Prahy 8, kde společnost dosud sídlila, a to v administrativním objektu Bulovka Business Centre.

CCS tak rozšiřuje řady společností, které chtějí svým zaměstnancům poskytnout prostory moderního rázu, s důrazem na efektivní provoz a dobrou dopravní dostupnost. Tedy aspekty, kterým starší administrativní budovy již nedokážou plně vyhovět.

Mezi dalšími příklady lze zmínit také společnost ALEF NULA, která se ze starších prostor v pražské Michli přestěhovala do nedávno dokončeného projektu Butterfly v pražském Karlíně či PGRLF, tedy Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, jenž nově sídlí v projektu OASIS Florenc, kam se přestěhoval z původních prostor v ulici Za Poříčskou bránou.

Tyto objekty zpravidla vyžadují komplexní modernizaci a na investičním trhu představují žádané aktivum. Příkladem zdařilé přestavby původního objektu je projekt Qubix na Praze 4, který se po celkové přestavbě budovy z roku 1976 může nyní pochlubit také nejvyšší ekologickou certifikací LEED Platinum a před čtyřmi lety jej do svého portfolia zařadil ČS nemovitostní fond, jenž spravuje investiční společnost REICO ČS.

“Dynamicky se rozvíjející lokalita Prahy 8 nabízí nájemcům možnost výběru z řady zajímavých nových projektů. Palmovka Open Park navíc originálním způsobem kombinuje prvky původní zástavby s novými kancelářemi nejvyšší kvality. Společnost CCS lokalitu dobře zná a přála si v ní setrvat, přesun z původního, staršího komplexu tak byl logickým krokem,“ uvádí Ondřej Straširybka, konzultant kancelářského oddělení 108 AGENCY, který byl za transakci zodpovědný.

Palmovka Open Park nabízí moderní kancelářské prostory s certifikací BREEAM Excellent a po svém kompletním dokončení rozšíří nabídku kancelářských ploch v lokalitě Prahy 8 celkem o 25 500 m2 pronajímatelných ploch.

Zdroj/foto: 108 AGENCY, s.r.o./AFI EUROPE Czech Republic

Related Posts