16 dubna, 2024
Administrativní centra a kanceláře

NEW WORK Offices vstupuje na český trh servisovaných kanceláří

NEW WORK Offices ztr. (newworkoffices.com), jeden z předních poskytovatelů servisovaných kanceláří v regionu střední a východní Evropy vstupuje na český trh.

Společnost New Work si pronajala 2 620 m² kancelářských prostor v budově Coral Office Park v Praze. Klientům budou tyto prostory k dispozici již od 1. prosince tohoto roku. Jedná se o otevření první servisované kanceláře této společnosti v Praze, ale podle jejích plánů budou brzy následovat další dvě pobočky.

Druhá pobočka New Work, mající rozlohu 2 985 m2, bude umístěna v budově Dynamica v rámci komplexu Waltrovka, který má být otevřen ve třetím čtvrtletí roku 2019. Tato transakce byla zajištěna společností Savills, jež je partnerem NEW WORK Offices. Otevření třetí pobočky plánuje New Work stihnout ještě v roce 2019.

New Work bude v rámci každé pobočky poskytovat mimo servisovaných kanceláří také prostory pro schůzky a konferenční místnosti. Ty mohou být využívány nejen nájemci příslušného office parku, ale i třetími stranami.

New Work poskytuje k pronájmu plně zařízené a vybavené kancelářské prostory s administrativní podporou a údržbou, a to za flexibilních podmínek. Mezi největší výhody, které New Work nabízí svým nájemcům, patří možnost nastěhování se do 24 hodin od podpisu nájemní smlouvy a možnost výměny/změny původně pronajatých prostor za menší nebo větší dle momentálních potřeb nájemce během doby pronájmu.

Všechny kanceláře New Work mají jedinečný design a požadavky nájemců na jeho změny jsou vítané. Dále New Work poskytuje “360 stupňů” recepční služby na každé své pobočce a zajišťuje bezplatné networkingové akce určené k vzájemnému setkávání všech svých nájemců.

Klienty společnosti New Work jsou převážně středně velké společnosti s deseti až padesáti zaměstnanci, ale také malé firmy a start-upy.

Servisované kanceláře jsou provozovány v pěti zemích, a to v těchto městech: Budapešt, Kyjev, Praha, Varšava, Krakov a Bukurešť. Do konce roku 2018 bude portfolio tvořeno 25 lokalitami s celkovou plochou 45 000 m2.

„S našimi novými pobočkami v Praze využijeme stále více stoupající zájem o služby servisovaných kanceláří na pražském trhu s kancelářskými prostory.  S jejich umístěním v nejlepších lokalitách a kancelářských budovách třídy A s vynikajícími ekologickými certifikacemi pokračujeme ve stabilní a udržitelné expanzi našich aktivit v zemích střední a východní Evropy. Naším záměrem je do konce roku 2020 provozovat nejméně pět lokalit v rámci pražském trhu“, řekl Hubert Abt, generální ředitel společnosti New Work Offices.

New Work má k dispozici kapitál v hodnotě 2,5 milionu EUR a do konce roku 2020 plánuje expanzi na více než 100 000 m2 ve všech hlavních městech střední a východní Evropy.

Nárust aktivit společnosti souvisí se změnami pracovního prostředí a pracovních návyků ve spojitosti s moderními technologiemi a zavedením nových pravidel IFRS (do roku 2019). Historicky se podíl tohoto sektoru na kancelářském trhu pohyboval mezi 2 – 4 %. Dnes se ve Frankfurtu a Londýně tento podíl blíží k 15 % a v příštích letech se očekává jeho nárust až na 30 %. Země střední a východní Evropy zatím tento trend příliš nekopírují, např. Praha vykazuje přibližně 2,5% podíl.

Zdroj/foto: NEW WORK CORAL BUSINESS CENTER s.r.o./NEW WORK CORAL BUSINESS CENTER s.r.o., Portland Trust s. r. o.

Related Posts