5 února, 2023
Administrativní centra a kanceláře

Expanze pojišťovny BNP Paribas Cardif do nových kanceláří

Naše sesterská pojišťovací společnost BNP Paribas Cardif z rodiny BNP Paribas Group měla požadavek na co nejrychlejší přestěhování do kanceláří o celkové velikosti 3 200 m2, a to včetně obligátní optimalizace nákladů. Dlouhé roky byla přední mezinárodní pojišťovací společnost BNP Paribas Cardif spjatá s budovou Smíchov Gate na Praze 5. Od konce loňského roku se může pyšnit novými prostory v blízkosti řeky v nově se rozvíjející business lokalitě na Palmovce.

Požadavek na nové kanceláře zněl jasně: moderní, finančně přívětivé, s dobrou dopravní dostupností, včetně možnosti fungování v přechodné době – a to co nejrychleji. To vše navíc v době, kdy se neobsazenost stále drží pod 5 % a i nové projekty jsou vesměs pronajaté ještě před začátkem výstavby. Do nových kanceláří se měli přestěhovat všichni zaměstnanci a mělo tu vzniknout i zázemí pro nově zřízené IT vývojové centrum, které zajišťuje vývoj systémů pro celý region střední a východní Evropy. V konečné fázi byl proto původní požadavek na 2 700 m2 překonán o dalších 500 m2.

BNP Paribas Cardif Pojišťovna, interiér

Pankrác vs. Palmovka

Přes tři měsíce trval výběr vhodných budov a indikativní projednání podmínek. Další tři měsíce jsme se zástupci pojišťovny řešili dva finalisty na úrovni lokality – Pankrác a Palmovku. Nakonec zvítězila druhá varianta, konkrétně prestižní projekt Dock in Three, kde jsme se museli vypořádat s řadou složitých požadavků.

Například:

  • museli jsme pro klienta vyjednat dočasný nájem,
  • zajistit soulad s přísnými interními předpisy na úrovni banky,
  • vyrovnat se s problematikou nájmu v souvislosti s DPH,
  • harmonizovat všechny časové plány expanze tak, aby nebyl jakkoliv narušen chod společnosti.
A povedlo se! Pro klienta jsme získali nejvyšší patra budovy s terasami v krásné a technologicky dokonalé budově s přísnou ekologickou certifikací v nově se rozvíjející Palmovce. Developer navíc kanceláře připravil našemu klientovi na míru.

BNP Paribas Cardif Pojišťovna, interiér

„Původní prostory jsme za 5 let již přerostli a firma potřebovala pro svůj další rozvoj nové, větší a vzdušnější kanceláře. Vybrali jsme si budovu Dock in Three u Libeňského mostu, protože nám nejvíce vyhovuje jak lokalitou, tak dispozicemi. Nové kanceláře jsou designovány v bohaté škále barev, kde hraje prim korporátní zelená, vynikají vzdušným a přirozeným světlem bohatě zásobeným interiérem a například zasedací místnosti zde nesou jména význačných míst jednotlivých zemí, ve kterých působíme.“, říká Zdeněk Jaroš, generální ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovna.

Zdroj/foto: BNP Paribas Group

Related Posts