18 dubna, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Pipedrive se přestěhoval do nové kanceláře inspirované kulturou kmenů, sdílet je bude s pěti nejlepšími IT startupy

Pražský tým startupu Pipedrive se v létě přestěhoval do nové kanceláře – tým 25 lidí nově pracuje v karlínských prostorách s kapacitou až 100 lidí, kterou chce v následujících letech zaplnit. Zároveň představí program Pipedrive Labs pro pět nejinovativnějších startupů v oblasti CRM a dalších IT oborů, které s nimi budou prostory sdílet. Kanceláře jsou postavené v estonském stylu a v souladu s firemní kulturou tribes & missions (kmeny a mise). Ta je na světové poměry unikátní svým důrazem na flexibilitu a míchání lidí v týmu, čímž se inspirují i známé korporace, jako je Česká spořitelna. Konceptu odpovídají i organické tvary kancelářských prostor, které zabírají plochu 1 400 metrů čtverečních a nechybí mezi nimi ani zasedací místnost, která se může po pracovní době proměnit v bar, a sauna, na kterou si Estonci potrpí.

„Oficiální představení mělo proběhnout již v červnu, kvůli pandemii koronaviru jsme jej odložili na srpen. Do té doby se náš tým v prostorách zabydlel a již nyní sháníme nové posily. Zároveň však prostory využijeme pro vybrané startupy v rámci Pipedrive Labs, kterým společně se zázemím poskytneme i mentoring od interních lidí, stejně jako přístup do networku Pipedrive.

Perspektivní malé firmy si mohou polepšit a posunout se do lepší kanceláře s výhodnějšími podmínkami

Mohou tak nabrat cenné zkušenosti i kontakty, případně se inspirovat naší firemní kulturou. Nemáme klasické týmy, ale kmeny, které běžně čítají 20 až 30 lidí a jsou plně soběstačné. Mohou se tedy plně soustředit na svůj úkol, respektive misi, a nejsou tak závislé na dodané práci ostatních kmenů. Udržování maximální efektivity, která může být při jasně stanovených cílech a motivaci až dvojnásobná, chceme nyní předat i ostatním,“ říká Tomáš Řehoř, manažer vývoje Pipedrive.

Nové kanceláře v estonském stylu: bar, sauna a organické tvary

Nové kanceláře v Karlíně jsou inspirovány Estonskem a tamní startupovou kulturou, kde je i světově nejvyšší koncentrace jednorožců na počet obyvatel – vyrostly zde například firmy Skype, Taxify, Transferwise a Playtech.

„Prostory jsou vyvedeny v zelené s prvky černé podle firemních barev Pipedrive, doplněné o naši grafiku. V neformálním duchu se nesou názvy zasedaček inspirované světem Harryho Pottera – nechybí nástupiště 9 ¾ či U Děravého kotle. Chvíle odpočinku pak mohou zaměstnanci trávit v herně s fotbálkem nebo playstationem. V neposlední řadě je naše kultura dog friendly, takže si někteří z nás pravidelně vodí do práce i své domácí mazlíčky,“ popisuje Tomáš Řehoř. Kanceláře vytvořilo Studio Perspektiv, které navrhovalo například prostory vývojářské společnosti STRV.

„Náš návrh jsme koncipovali jako mix specifické firemní kultury a bohatého pracovního prostředí, ve kterém bude prostor na práci i zábavu. Ústředními motivy jsou výrazné barvy a grafika, které podtrhují neformálnost startupových komunit. Kanceláře pro skoro sto zaměstnanců jsme tvarově rozehráli a vytvořili místnosti s clustery pro týmy na principu kmeny a mise. Prostoru dominuje výrazná zelená barva, jasanová dýha a hravý nábytek v čele s netypickými kancelářskými stoly ve tvaru banánu. Nevšedním zpestřením pro nás pak byla realizace sauny a Narnia baru, který by mohl hravě konkurovat profesionálním podnikům,“ dodávají architekti Ján Antal a Martin Stára ze Studia Perspektiv.

Pipedrive má nyní 600 lidí, z toho kolem 300 v různých rolích spojených s vývojem. V České republice se tým neustále rozrůstá, nyní čítá 25 lidí. Z toho je 17 vývojářů, kteří se zabývají generováním a správou leadů. Startup zažívá silný růst, jenom za poslední rok to bylo o 42 %. Navzdory pandemii koronaviru se daří udržovat vysoké tempo růstu i v tomto roce, což se odráží i ve zvýšeném tempu náboru v druhé polovině roku.

Pipedrive Labs nejsou jen kanceláře, ale i mentoring sdílení know-how

Pipedrive chce startupům se svým programem zpřístupnit své kanceláře na 3–6 měsíců pouze za provozní náklady. Poskytne rovněž mentoring od produktových, designových, marketingových i obchodních specialistů. Startupy dále dostanou slevu na software Pipedrive, budou mít přístup k jejich zákaznické bázi, interním analýzám a know-how.

„Tým Pipedrive jsme začali budovat v Praze v HubHubu, jenom v pár lidech a s omezenými možnostmi. Zdaleka ne každý má ale příležitost naskakovat do rozjetého startupu. Právě proto jsme rozjeli program pro ty, kteří budují svou firmu od nuly a nemají za sebou silného partnera. Začínajícím startupům chceme dát nejen kvalitní zázemí pro rozvoj jejich produktu, ale i přístup k našim kontaktům a zákaznické bázi. Věřím, že tak dojde nejen k posílení lokální startupové komunity, která se koncentruje v Karlíně a blízkém okolí. Toho chceme dosáhnout i sérií eventů a workshopů, do kterých chceme vybrané startupy zapojit,“ dodává Tomáš Řehoř.

Pipedrive Labs zajistí globální tým interních i externích mentorů, kteří pomohou startupům s nabíráním nových vývojářů, hledáním byznysových synergií nebo s integracemi Pipedrive i systémů třetích stran. V neposlední řadě dojde také k lepšímu vytížení kapacit kanceláří.

Více o Pipedrive

Pipedrive je přední nástroj na řízení prodejů a první platforma, která je orientovaná na obchodníka. Pomáhá mu držet pracovní postup a soustředit se na aktivity, které jsou pro něj důležité. Vznikl v roce 2010 a ke svojí práci ho využívají obchodní týmy z více než 90 000 firem po celém světě. Pipedrive vznikl v Estonsku a pobočky má v Dublinu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Praze, Tampě/St. Petersburgu, Tallinnu, v Tartu a nově také díky akvizici Mailigenu v Rize. V České republice má tým 25 lidí, z toho 17 vývojářů a dalších specialistů.

Zdroj/foto: HustáKomunikejšn s.r.o.

Related Posts