20 dubna, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Praha se ještě více zvýrazní na globální mapě coworkingů. V Albatrosu na Národní třídě se otevřou světové Spaces

Jeden z největších světových řetězců coworkingových center Spaces zamířil i do české metropole. Provozovatel Spaces získal do dlouhodobého pronájmu budovu Albatros na Národní třídě. Pro mnohé ikonická stavba přesvědčivě ilustruje princip tohoto globálního operátora: spojovat se s budovami se silným příběhem na rezonujících adresách. Na té pražské už díky nákladné rekonstrukci a dostavbám vzniká přes 3 500 m2 přívětivých sdílených kanceláří pro více než 400 uživatelů. Oficiální otevření je plánováno na květen 2019.

Spaces těží i u mezinárodních klientů ze své výborné pověsti. Je součástí sítě, která svým více než 2,5 milionům členů nabízí špičkové zázemí ve 110 zemích světa. První, ale zcela jistě ne poslední kancelářské centrum v Praze vzniká i na základě reálné poptávky.

Spaces se budou od naprosté většiny stávajících coworkingových konceptů lišit propojením byznysu a kreativity s efektivním řešením prostoru a desetiletým provozním know-how. Vše začíná naprostou flexibilitou, kdy není problém zřídit a rozšiřovat vedle společných prostor i jiné pracovní formáty, včetně privátních uzavřených kanceláří.

Zakladatelé konceptu Spaces, který pochází z Amsterdamu a vedle Nizozemí se těší značné oblibě v UK, USA i v Kanadě, hovoří dokonce o revoluci v byznyse. Natolik jsou přesvědčeni o pozitivním vlivu kreativního pracovního prostředí na podnikatelské výsledky.

Také klienti prvního pražského centra Spaces se mohou těšit na špičkové kancelářské služby, ozvláštněné přítomností animátorů vzdělávacích programů a concierge managerů, „spiritus agens“ celé budovy. Vedle individuální péče se díky nim klientům dostává odborného poradenství a kýženého networkingu mezi týmy obřích nadnárodních firem a freelancery nebo start-upy.

„Neradi hovoříme o čistě pracovním prostředí. Naopak máme pocit, že právě na koncepci Spaces je možné doložit historickou pravdu, že nejlepší myšlenky vznikly mimoděk, často na základě přátelských rozhovorů u kávy, relaxu nebo prostě náhodou změnou podmínek,“ líčí specifika celého konceptu Karel Pelán, Country Manager Spaces pro Českou republiku a Slovensko.

Cílovou skupinou pracovního centra jsou inovátoři, vývojáři, kreativci a tzv. game-changeři, pro které je podstatné přesvědčení o dosažení svých profesních cílů. Spaces se snaží podnítit k vytváření nepředpojatých postojů a láká podobně smýšlející klienty. Ti absorbují nové výzvy pracovního trhu jako častější stěhování, volnější a kratší pracovní úvazky, pozdější odchody do důchodu.

Ve Spaces si najdete prostor, jaký vám vyhovuje. Lze si variabilně pronajmout stůl, kancelář nebo celé patro – v případě Albatrosu zároveň s překrásným výhledem na Staré Město pražské. K dispozici jsou také roční členství, která nejsou fixována na konkrétní místo nebo budovu. V obou případech je garantován přístup 24/7 a co je klienty velmi kvitované, síť center Spaces lze využívat jako svou vlastní, ať jste kdekoliv na světě.

Mezi společnostmi využívajícími prostory Spaces patří i ty dlouhodobě nejúspěšnější jako Microsoft, Spotify, Uber, airbnb nebo PayPal. Je velmi pravděpodobné, že je už na jaře v Praze budou následovat i jejich tuzemské pobočky.

O Spaces

Spaces je kreativní prostředí pro každého, kdo má podnikatelského ducha. Poskytneme vám dynamické pracovní zázemí, v němž můžete rozvíjet nové myšlenky a navazovat nové kontakty. Na rozdíl od ostatních nabízí Spaces jedinečnou komunitu nadšených lidí, kteří dělají zajímavé věci. Pomáháme našim členům, aby si sami vybudovali svou síť a spojili se s podobně smýšlejícími lidmi.

Zdroj/foto: Community s.r.o.

Related Posts