5 února, 2023
Administrativní centra a kanceláře

IBC na Florenci: Renault zůstává v ikonické budově pražského Karlína

Téměř rok pracoval náš tým na zakázce pro prémiového klienta – back office renomované automobilové značky Renault. Ta byla od dokončení před 27 lety spojena s legendární administrativní budovou pražského Karlína – International Business Center (IBC) u metra Florenc. Po téměř čtvrtstoletí se loni Renault rozhodl zmapovat aktuální možnosti na pražském kancelářském trhu. Požadavek vedení byl jasný – zůstat ve spojení s Prahou 8, respektive s Prahou 1. Proto jsme výběr možných kandidátů pro případnou relokaci zúžili na 4 objekty v okruhu 3 km od IBC a jeden na pražském Pankráci.

Vzhledem k ploše 2.400 m2, což je 13 % GLA kancelářské části IBC, byla mezi nabídkami i ta od stávajícího vlastníka – investiční realitní společnosti Mint Investments. Výsledkem vyjednávání byla nabídka, která splnila všechna sledovaná kritéria. Majitel budovy zajistil rekonstrukci společných prostor – recepce, výtahů, sdílených zasedacích místností, garáží a zároveň se zavázal zrekonstruovat prostory Renaultu a výrazně zlepšit vzduchotechniku.

„Jsem přesvědčená, že přesně tento případ dokazuje, že i relativně starší budovy s kvalitním managementem mohou získat nebo udržet nájemce a soutěžit s novými kancelářskými projekty. Zároveň případ ukazuje výhody plynoucí ze spolupráce nájemců s agenty, kteří mohou pro klienta získat značné úspory v nákladech spojených s nájmem“, říká Lena Popova, vedoucí týmu Office Agency BNP Paribas Real Estate pro Českou republiku a Slovensko.

IBC – Moderní kanceláře v atraktivní čtvrti Prahy 8 – Karlína

IBC – International Business Center je budova s nadčasovým designem, která se skládá z devíti nadzemních a dvou podzemních podlaží. Nalézá na hranici Prahy 1 a Prahy 8 v bezprostřední blízkosti centra v atraktivní části moderního Karlína. Projekt je tvořen třemi budovami, které obklopují poklidné atrium plné svěží zeleně. Nabízí flexibilní kanceláře velikosti od 50 m2 do 1 500 m2 v rámci jednoho patra. Budova byla navržena tak, aby svým nájemcům poskytla vynikající pracovní prostředí, prvotřídní servis dostupný přímo v budově a jejím bezprostředním okolí a výjimečnou dopravní dostupnost.

O Mint Investments

Skupina Mint Investments působí na trhu od roku 2002 a je jedním z předních nemovitostních investorů v České republice a na Slovensku. Celková hodnota spravovaných nemovitostí přesahuje EUR600m. Mint Investments nabízí kompletní škálu služeb spojených s investicemi do nemovitostí a její tým více než 50 profesionálů řeší veškeré finanční, právní a technické aspekty správy investičních nemovitostí a developerských projetků.

Skupina Mint Investments dokončila akvizici administrativní budovy Main Point Pankrác pro Hana Financial Investment

Skupina Mint Investments je vlastněna 5 partnery. Všichní partneři společnosti mají dlouhodobé zkušenosti z významných mezinárodních finančních a nemovitostních společností. Klíčovým posláním společnosti je generovat pro naše investory nadprůměrné výnosy při minimalizaci rizika. Spravujeme prostředky velkých institucionálních investorů i řady přivátních investorů.

Zdroj/foto: Community s.r.o., www.ibcprague.cz/www.ibcprague.cz

Related Posts