5 února, 2023
Administrativní centra a kanceláře

Savills poskytla poradenství UBM při prodeji Astrid Offices v pražských Holešovicích

Společnost Savills zastupovala rakouského developera UBM Development při prodeji kancelářské budovy Astrid Offices české investiční skupině Portiva. Hodnota této obchodní transakce se blíží půl miliardě českých korun (přibližně 18,4 milionu EUR).

Bývalá továrna kosmetické značky Astrid se strategicky nachází v samém srdci městské části Prahy 7 – Holešovice. Narůstající popularita této čtvrti je podpořena plánovanou výstavbou několika kancelářských projektů a dlouhodobě připravovanému rozvoji území Bubny-Zátory. Holešovice se tak postupně stávají jedním z klíčových pražských kancelářských center.

Budova Astrid Offices je v současné době ve výstavbě a její dokončení je plánováno na první polovinu příštího roku. Projekt, poskytující přes 4 000 metrů čtverečních kancelářských prostor a přibližně 450 metrů čtverečních maloobchodních prostor, má již více než rok před svým dokončením rezervováno či pronajato 50 % dostupné kancelářské plochy.

Astrid Offices je stavěna podle standardu LEED Gold, nabídne vysokou úroveň environmentálně šetrné a udržitelné budovy v souladu s požadavky uživatelů moderních kancelářských prostor. Součástí budovy, navržené oceňovaným studiem Bogle Architects, budou nabíjecí stanice pro elektrokola, kolárna s myčkou bicyklů, moderní chladicí systém, společná zelená střešní terasa a „inteligentní“ technologie žaluzií pro optimalizaci denního světla a regulaci teploty.

Fraser Watson, ředitel oddělení investičního poradenství společnosti Savills ČR a SR, dodává: „Náš klient UBM Development plánuje v Holešovicích špičkový projekt regenerace, který jen posílí narůstající komerční popularitu této čtvrti. Jsme přesvědčeni, že se Portiva zavázala k velmi rozumné investici, která je v souladu s její investiční strategií v oblasti realit. Za Savills bych rád poděkovat našemu klientovi UBM za to, že nám svěřil tento prodej, skupině Portiva a všem dalším profesionálům, kteří se podíleli na zajištění hladkého a úspěšného průběhu transakce.“

Zdroj/foto: PROTEXT

Related Posts