14 dubna, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Praha 5 se rozrostla o 3 300 m2 designových pracovních prostor. Třetí Spaces už fungují v nové kancelářské budově SmíchOFF

Ještě před dvěma lety bylo okolí nadjezdů Strahovského tunelu a Mrázovky na pražském Smíchově mnohými vnímáno jako mikrobrownfield nedaleko tepajícího městského centra. Díky nové výstavbě kombinující bydlení, kanceláře i služby ale dochází k rychlé proměně. Revitalizace se podepisuje i na okolí, hlavně roky chátrající a dopravou zatížené ústí Plzeňské ulice.

Novou dominantou této části Anděla se stala budova SmíchOFF, pod níž je podepsaná developerská společnost Penta, a která se brzy zaplní věhlasnými nájemci. Výkladní skříní objektu je pak přízemí, které už obsadil největší světový provozovatel flexibilních prostor – IWG se svým coworking konceptem Spaces. Ve třech podlažích na ploše 3 300 m2 nabízí moderní pracovní zázemí. Od privátních kanceláří pro firmy až po garantovaná místa v rámci coworkingové části pro freelancery nebo menší týmy.

Celkem se v těchto třetích pražských Spaces nachází na 500 pracovních míst. Uživatelé zde naleznou jednomístné i rozsáhlé kanceláře, konferenční místnosti, společnou zónu, kavárnu, tichou místnost nebo zázemí pro eventy. Specifikem je zahradní vnitroblok s množstvím zeleně, nabízející „outdoor” kancelář od jara do podzimu. A stejně jako ve více než 3 300 Spaces centrech po celém světě si je možné pronajmout jen jedno místo na pár hodin v coworkingové části i několik set metrů čtverečných na několik let. Flexibilně.

Hned zkraje naší expanze v České republice jsme si vytipovali čtyři pro Prahu stěžejní lokality, mezi nimiž Anděl nemohl chybět. Celá oblast je vyhledávaná mladými, vzdělanými rezidenty, za nimiž rády míří progresivní společnosti. A i takové si už ve smíchovských Spaces vytvářejí zázemí,” objasňuje Karel Pelán, jenž řídí rozvoj Spaces v České republice a na Slovensku. A poukazuje mimo jiných na sídlo společností Seznam nebo Google právě v okolí Anděla.

Spaces – SmíchOFF, interiér

V případě budovy SmíchOff očekávají zástupci provozovatele této sítě, globální společnosti IWG, trochu jiný mix nájemců a klientů než u dalších Spaces na Národní třídě a v Karlíně. Výlučnost je dána přítomností mnoha renomovaných obchodních, finančních nebo technologických firem v kancelářských centrech na Smíchově.

Do Spaces přitom velmi často míří právě společnosti, které jsou již s danou lokalitou spjaté. Vzhledem k tomu, že na pražském trhu kancelářských prostor přetrvává poptávka nad nabídkou a vhodné větší prostory se hledají delší dobu, řeší řada firem otázku expanze zatímním pronájmem ve Spaces. „Máme radost z případů, kdy se pracovníkům několika klientů ve Spaces na Národní třídě i v Karlíně zalíbilo natolik, že se k nám přestěhovali natrvalo. Inovativně řízené firmy už nemají problém mít zázemí v několika budovách v Praze, podle projektů i složení týmů,” konstatuje Karel Pelán.

Ve smíchovských Spaces bude možné záhy potkat i první zástupce zahraničních společností, které na českém trhu dosud neoperují. Dle dosavadních poptávek jde velmi často o vyšší management a HR konzultanty, kteří v Česku budou filiálky teprve budovat. Přesně pro tento typ klientů jsou flexibilní prostory typu Spaces šité na míru.

Podle zástupců IWG se ve volnosti smluvních podmínek pronájmu projevuje jedna z předností celého konceptu. V pražských Spaces totiž často uzavírají rezervace obchodníci nebo poradci, kteří mají své „domovské” Spaces v jiném městě světa. Značka ostatně působí v již více než 120 státech.

Platí to ale samozřejmě také pro naše klienty z Česka. Díky členství mohou kdykoliv využít Spaces v zahraničí. A nejen tento koncept, ale rovněž prostory s designem a filosofií dalších značek naší společnosti, jako jsou Regus, Signature, HQ nebo No18. Mohu potvrdit, že v rámci svých cest do různých metropolí tak tuzemští klienti činí velice často,” dodává Karel Pelán, který se svým týmem už intenzivně pracuje na otevření zatím posledních Spaces – v areálu Park View na Pankráci.

K důvodům patří důvěrně známý design i koncepce Spaces kdekoliv na světě. Stejně tak profesionální a po všech stránkách spolehlivé pracovní zázemí s vysokorychlostním internetem s garantovanou rychlostí 100 Mbps. Mnoho klientů zároveň láká i propojení s pestrou business komunitou, díky níž se jim otevírají možnosti inspirativních setkání a nových obchodních příležitostí.

Zdroj/foto: Community s.r.o.

Related Posts