25 dubna, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Velkou pětku kancelářských budov na Waltrovce získal jihokorejský investor

Penta Real Estate vybrala v mezinárodním tendru nového majitele všech kancelářských budov Waltrovky v pražských Jinonicích. Kupní smlouvu podepsala společnost GLL Real Estate patřící Macquarie Group, která spravuje investice jihokorejské Hanwha Investment & Securities.

„ Velký zájem o Waltrovku ze strany nadnárodních investorů bereme jako ocenění strategie zaměřené na výjimečnou kvalitu, architekturu a veřejný prostor u našich projektů. Tento vysoký standard chceme udržet i u dalších projektů.“ Pavel Streblov, ředitel Penty pro komerční výstavbu v ČR

Mezinárodní soutěž vypsala Penta RE vloni na podzim, ve finále skončily dvě společnosti z Jižní Koreje. 

Mechanica

„ Věříme, že tak kvalitní aktivum, jako je Waltrovka, pro nás představuje solidní výnosy a její hodnota bude mít růstový potenciál. České republice se daří, její ekonomika udržuje dobré tempo růstu. Jsme rádi, že jsme od Penty Waltrovku získali.“ Yong Seok Choi, vedoucí divize financí a investic společnosti Hanwha Investment & Securities

Poradcem Penty byla při prodeji Waltrovky společnost Cushman & Wakefield.

„ Prodej Waltrovky je největší transakcí letošního roku v segmentu nemovitostí v České republice. Je důkazem, že Praha má investiční potenciál, který umožňuje globálnímu asijskému kapitálu investice na úrovni srovnatelné s většími evropskými městy.“ Jeff Alson, International Partner,Cushman and Wakefield

Walter

Komplex budov Aviatica, Mechanica I-II, Walter a Dynamica Penta postupně dokončila mezi lety 2015 do roku 2018. Mezi nejvýznamnější nájemníky patří společnosti Oracle Czech, Johnson&Johnson, Strabag, Sberbank CZ, VLM, Centrum pohybové medicíny fyzioterapeuta Pavla Koláře. Všechny stavby velké pětky nabízí efektivní prostor, moderní design, vysoký standard kvality a jedinečnou architekturu. Samozřejmostí je, že využívají poslední trendy v oblasti použitých technologií s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí. Jednotlivé budovy získaly národní i mezinárodních ocenění, stejně tak celý projekt Waltrovky. Mezi nejvýznamnější pak patří CEE Quality Awards za nejlepší rozvojový projekt ve střední a východní Evropě.

Pro nového majitele bude Penta RE po přechodnou dobu poskytovat služby správy budov.

Penta získala areál bývalé továrny Walter na podzim 2012 od irské developerské společnosti Red Group. Na téměř 170 000m2 během následujícího roku dokončí novou městskou čtvrť se 700 bytovými jednotkami a rodinnými domy, velkým parkem, občanskou vybaveností včetně mateřské školky. Na Waltrovku navazuje projekt, který Penta RE připravuje podél Radlické ulice směrem do vnitřní Prahy. Polyfunkční zástavba počítá opět s kancelářskými budovami, které oddělí rezidenční část se 400 bytovými jednotkami od rušné ulice stejně jako je tomu v případě Waltrovky. Po jeho dokončení zmizí poslední zbytky původního rozměrného brownfieldu, vymezeného stanicemi metra Jinonická- Radlická.

Aviatica

Společnost GLL spravuje globální aktiva v celkové výši 7 mld. EUR , ve střední a východní Evropě působí od roku 2004. V České republice ji zatím ji reprezentuje Škodův Palác v Praze 1 a také Anděl Park B na Smíchově.

Penta Real Estate patří do skupiny Penta Investments,která vstoupila do sektoru realit v roce 2005. Od té doby se vyprofilovala v lídra na realitním trhu v České republice a na Slovensku, působí také v Polsku. Aktiva Penty Real Estate představují 1,1 mld EUR, řada z jejích 26 projektů získala významná mezinárodní ocenění.

Zdroj/foto: Penta Investments, s.r.o. (Penta Real Estate)/Titulní foto – Budova Dynamica

Related Posts