15 dubna, 2024
Architektura a design

Architekti společnosti SWAP a DELTA zvítězili v soutěži „Nová budova pro univerzitu BOKU ve Vídni“

Společnosti SWAP a DELTA se radují z vítězství v otevřené soutěži. Jejich projekt zvítězil v konkurenci dalších 59 soutěžících projektů.

„…porota ocenila zejména vzhled a pozitivní dojem z nové budovy BOKU jakožto moderní dřevěnou stavbu, která v heterogenním městském prostředí klade nezbytný důraz (na přírodní materiály),“ uvádí porota ve své zprávě.

Rozšíření kampusu BOKU ve Vídni-Döblingu

Nová budova rozšíří stávající areál BOKU ve Vídni-Döblingu a poskytne prostor pro seminární centrum, knihovnu, seminární místnosti, bazén a uživatelské místnosti na využitelné ploše 3000 m². Otevřené vstupní patro a patro na vyvýšené terase se stávají komunikačním rozhraním pro studenty a učitele z nedalekých stávajících budov a nové budovy. Dřevěná konstrukce zůstává čistá ve formě roštových stropů, kromě atmosférických vlastností dřevěného materiálu přispívá k příjemnému učení a pracovnímu prostředí vysoký podíl denního světla.

BOKU – Univerzita udržitelnosti

Univerzita humanitní věd a přírodních zdrojů je univerzitou života a trvale udržitelného rozvoje a zaměřuje se na zkoumání a zajištění udržitelného využívání přírodních zdrojů. Udržitelnost je také nejdůležitější prioritou společností SWAP a DELTA, což je důvod, proč byla v projektu kvůli splnění energetických cílů podle platné certifikace zohledněna nejen dřevěná konstrukce, ale také kompaktnost budovy z hlediska energetické účinnosti.

Konsorcium, které prokázalo své odborné znalosti v oblasti udržitelnosti a výstavby dřevěných budov již ve svých předchozích projektech, jako je laboratoř pro zemědělskou biotechnologii pro IFA Tulln, dokázalo tento náročný úkol splnit.

Zdroj/foto: DELTA Projektconsult s.r.o.

Related Posts