16 dubna, 2024
Architektura a design

“DHL Supply Chain” v Jažlovicích

Koncept kanceláří DHL Supply Chain byl vytvořen vzácnou souhrou zadavatele a architektonického studia VONT. Jasná vizuální identita nenechá nikoho na pochybách o odvětví, v němž se společnost DHL pohybuje i při absenci korporátních barev.

Cílem bylo vytvořit kvalitní prostředí pro práci vrcholných manažerů, prostředí tvůrčí atmosféry a obecně zkvalitnění pracovních prostor především z hlediska osvětlení a akustiky. Hlavními kvalitami prostoru jsou čisté neutrální plochy, jež nechávají vyznít funkčním solitérům odkazujícím k prvkům využívaným v prostředí přepravy.

Tyto exkluzivně navržené detaily a solitéry prostupují interiérem od tahokovových podhledů, nad kterými jsou umístěny instalace a svítidla, přes vestavěný nábytek v kombinaci dřeva a kovu připomínající přepravní bedny, podnože stolů z lyžin od přepravních vozíků, pracovní desky svázané kurtami, paravany z papírových krabic a další elementy, které jsou základními prvky DNA zadavatele. Zvláštní akcenty tvoří ojedinělé umělecké objekty taktéž inspirované průmyslovým odvětvím logistiky a přepravy: svítidlo Shibari od Kateřiny Handlové (světelné baňky svázané provazci), světelný reliéf sochaře Matěje Hájka (betonový tenkostěnný odlitek na ocelovém rámu) a velkoformátové fotografie Bet Orten (autorská technika tisku na plechové tabule). A výsledek? Interiér jako celek vytváří skvělý potenciál pro setkávání se a realizaci práce v týmu.

Základní popis

Architekt: VONT – Matěj Hájek, Oldřich Wachtl, Helena Znamenaná
Email, web: vont.cz, matejhajek.com
Adresa: Na Zvoničce 1042/12, 140 00 Praha 4
Klient: DHL Supply Chain Česká republika
Projekt: Redesign kancelářských prostor – DHL Supply Chain ČR
Realizace: 2016 – 2017
Rozloha: zastavěná plocha 634,35 m2, užitná plocha 596,68 m2
Náklady: 12,5 mil. Kč bez DPH
Fotografie: Boysplaynice, www.boysplaynice.com
Spoluautoři: realizace BRICK – brickpraha.cz
Značky: Vitra, EXX, LD seating, Spoltex-Pevanha, Kateřina Handlová, Bet Orten, Matěj Hájek

Zdroj/foto: www.linka.news/Jakub Skokan a Martin Tůma, BoysPlayNice

Related Posts