3 února, 2023
Architektura a design

Před budovou O2 universa se vyjímají dva elipsoidy

Dva elipsoidy od českého sochaře Čestmíra Sušky zkrášlí prostranství před nově otevřeným multifunkčním kongresovým a kulturním centrem O2 universum, jehož provoz bude zahájen už ve čtvrtek 26. září. První oficiální akcí v O2 universu bude koncert skupiny Kabát, výtěžek z něj poputuje na nadaci Dejme dětem šanci.

Elipsoidy, vysoké 860 cm, už byly instalovány před budovu O2 universum. „Tato skulptura je vytvořena spojením velkého množství ocelových misek, které připomínají paraboly nebo satelity. S jejich pomocí komunikujeme ve vesmírném prostoru. Jednotlivé satelity jsou spojovány svařováním silnými ocelovými pásky zevnitř tvaru skulptury. Výsledný eliptický tvar evokuje proces, kdy koule vržená do mezihvězdného prostoru je vlivem vesmírných sil natahována až získá tvar elipsoidu. Jejich umístění na špičku nás směruje k nebesům,” říká akademický sochař Čestmír Suška.

Multifunkční kongresové a kulturní centrum O2 universum bylo zkolaudováno

“Mám radost, že i přes obrovskou finanční náročnost celého centra, zbyly prostředky i na umění. O2 universum je místo, kde se mají lidé setkávat, komunikovat mezi sebou a předávat si zkušenosti, a proto se instalace ve tvaru dvou elipsoidů od Čestmíra Sušky k našemu centru velmi dobře hodí,” dodává Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport, O2 areny a O2 universum.

Multifunkční centrum přímo navazuje na budovu O2 areny z jižní strany, se rozkládá na čtyřech podlažích a má celkovou plochou téměř 50 tisíc m2. O2 universum disponuje až 21 sály různých velikostí s celkovou kapacitou 10 000 návštěvníků. Největší sál s kapacitou přesahující 4,5 tisíc osob bude využíván jako prostor pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Na všech patrech celého komplexu bude k dispozici 13 000 m2 prostoru pro výstavy a komerční využití.

Zdroj/foto: Bestsport, a.s.

Related Posts