3 února, 2023
Architektura a design

Křišťálové ocenění Stavba roku 2020 putuje do Společenského centra Sedlčany

Prestižní titul Stavba roku 2020 získalo Společenské centrum Sedlčany spolu s dalšími 7 vítězi v rámci 28. ročníku konání soutěže. Stavba roku je jednou z nejvýznamnějších událostí roku v oblasti stavitelství a architektury. Společenské centrum s modlitebnou zainvestované křesťansky orientovanou organizací Maranatha, neziskovou činností Radima Passera, si tak odnáší křišťálové ocenění ve tvaru razítka. Autorem návrhu Společenského centra a modlitebny byla architektonická kancelář A8000 s.r.o., generálním dodavatelem stavby byla společnost HSF System a.s.

Centrum bylo vybudováno zejména pro duchovní, kulturní, vzdělávací a jiné společenské akce. Celé centrum pod vedením křesťansky orientované organizace Maranatha a Církve adventistů sedmého dne v Sedlčanech slouží tedy jak k duchovnímu rozvoji, tak pro volnočasové aktivity rodin.

Sakura opět mezi nejlepšími budovami světa

Jsme nesmírně poctěni, že tento klidný záliv v centru města slouží k účelu, který jsme tu zamýšleli. Nejen  rodiny s dětmi si centrum oblíbily pro jeho designovou unikátnost a odvážnost a rády zde navštěvují různé společenské aktivity a scházejí se na bohoslužby,“ uvedl Radim Passer, zakladatel organizace Maranatha, při přebírání ocenění.

„Z titulu máme nesmírnou radost, je to pro nás motivace do dalších projektů! Jsem vděčný, že jsme se mohli podílet na tak nevšedním a zajímavém projektu, který pro nás byl nejen designovou, ale i tematickou výzvou. Je ale důležité říct, že realizace takto nevšedního díla by se nikdy nepovedla bez důvěry klienta,“ uvádí Martin Krupauer, spoluautor projektu a zakladatel A8000.

„Tento prestižní titul bereme jako ocenění skvěle fungujícího týmu lidí, kteří stáli na straně investora, projektanta i dodavatele. Hlavně nás ale těší, že stavba skvěle plní svůj účel, zapadla do okolní zástavby, a stala se tak přirozenou součástí města,“ uvádí Jan Hasík, ředitel společnosti HSF System, která byla generálním dodavatelem projektu.

O společnosti HSF System

Společnost HSF System a.s. je ryze česká firma, která působí na stavebním trhu od roku 2002. Patří mezi nejvýznamnější stavební společnosti v České republice a na Slovensku a svou pozici v oboru svým růstem a rozvojem stále upevňuje. Jejich úspěch je založen na špičkové kvalitě projektů a staveb, kterou jsou schopni zajistit díky stabilnímu týmu odborníků s mnohaletou praxí v oboru.

O soutěži Stavba roku

Soutěž je každoročně dokumentována representativní komunikací, putovní výstavou, je doprovázena podporou cca 20 mediálních partnerů, kteří o výsledcích přinášejí podrobné informace i komentáře. Všechny zúčastněné stavby jsou presentovány na webu www.stavbaroku.cz, kde jsou zveřejněny i všechny předešlé ročníky a jejich hodnocení.

Komplexní hodnocení účastníků přehlídky dalo v roce 2015 vzniknout Ratingu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství – RABF, který komplexně hodnotí účastníky soutěže za tří a pětileté období. Výsledky jsou na webu www.RABF.cz.

Vítězné stavby jsou veřejně označovány plaketou se slavnostním odhalením za účasti celého realizačního stavebního týmu a širší veřejnosti. Více než 120 označených staveb, reprezentující na 1200 posuzovaných staveb, je nejrozsáhlejším dokumentaristickým souborem českého stavebnictví za uplynulé čtvrt století.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts