5 února, 2023
Facility a technologie budov

BILFINGER TEBODIN nabízí digitalizaci pro průmysl

Bilfinger Tebodin, globální poradenská a inženýrská firma, nabízí svým klientům nejnovější technologie v oblasti digitálních technologií, jak navrhnout nová zařízení, tak změnit existující zařízení.

Jedním z prvků je budování informačních modelů (BIM), což je společný způsob práce, který odhaluje efektivnější způsoby navrhování, vytváření a udržování majetku. BIM je nyní široce využíván a stále více specifikován jako povinný jak pro bytovou, tak i obchodní výstavbu. Technologie je však pro průmyslové odvětví stále nová, což je pozice, kterou společnost mění prostřednictvím svých investic do digitálních technologií, které jsou nyní k dispozici klientům na místní a globální bázi.

Ian Dunkley, výkonný ředitel společnosti Bilfinger Tebodin ve Spojeném království, uvedl: „BIM nabízí klientům neuvěřitelné výhody při investování do nových zařízení. Moderní průmyslové procesy mohou být složité, částečně kvůli počtu zúčastněných stran a různým inženýrským oborům. BIM umožňuje sdílet všechny informace během procesu návrhu a zlepšuje komunikaci v rámci celého projektu, ať jsou kdekoli na světě „.

„Naši inženýři jsou schopni navrhnout kompletní procesní a průmyslové závody digitálně od konceptu až po konstrukci s inovativními řešeními pro výzvy v oblasti průmyslových konstrukcí. Tato bezproblémová spolupráce přináší značné úspory a dramaticky snižuje náklady a časové plány projektů. Designy mohou být optimalizovány nejen v 3D a 4D, ale až do 7D, aby byly zahrnuty budoucí náklady na údržbu. Vytváří společné prostředí pro všechny zúčastněné strany, které lze vidět ve virtuální realitě. „

Tato technologie byla úspěšně použita společností Bilfinger Tebodin na automobilovém závodě Great Wall Motors Company v Rusku. Toto obří zařízení (225 000 m2) s výrobní kapacitou 150 000 vozidel ročně navrhl Bilfinger Tebodin, do kterého zapojilo více než 100 inženýrů ze sedmi zemí.

Dalším digitálním nástrojem vyvinutým společností Bilfinger Tebodin je „Industrial 360 °“, inovační skenovací systém, který zachycuje průmyslové lokality fotorealistickým způsobem. To společně s daty 3D bodů ze samotného webu vytváří transparentní informační model v HD formátu. Virtuální návod může být použit pro konstrukční úpravy, cíle údržby, bezpečnostní kontroly, obrátky a školení. Tato technologie byla rozsáhle využívána pro tovární úpravy ve velkých petrochemických společnostech, studie HAZOP a aktualizace výpočtů bezpečnostních ventilů, nové moderní laboratoře ve farmaceutickém odvětví, renovace zastaralé výrobní jednotky v potravinářském odvětví a rozšíření existující zařízení pro výrobu lepidla.

Ian Dunkley pokračoval: „Dvě technologie pro projektované a stávající zařízení jsou skvělými příklady toho, jak důležitá je tato digitální budoucnost a inovativní služba, kterou nyní můžeme klientům nabídnout nejen ve Velké Británii, ale i celosvětově. Máme více než 40 inženýrů různých oborů v naší kanceláři ve Warringtonu a už jsme v rozhovorech s řadou klientů o výhodách a aplikacích pro novou technologii – budoucnost je rozhodně digitální! “

Zdroj/foto: Bilfinger Tebodin B.V.

Related Posts