19 dubna, 2024
Facility a technologie budov

HORMEN, dcera ČEZ ESCO, rekonstruovala osvětlení v obchodním centru QUADRIO

Chtěli jsme zvýšit atraktivnost prostoru a zároveň snížit náklady na energie,“ říká Pavel Ebr, Asset Manager ze společnosti CPI Property Group, která Quadrio vlastní. „Jsme přesvědčení, že v dobře nasvíceném interiéru se zákazníci cítí příjemně, a zvyšuje to tak i atraktivitu prostředí. To přispívá i ke zvýšenému zájmu o nabídku zboží  a služeb.“

Nová svítidla jsou oproti dosavadním mnohem efektivnější. Přestože mají dvojnásobnou svítivost, jejich spotřeba energie je o zhruba o pětinu nižší. V případě, že by se zachovala dosavadní intenzita osvětlení, energetická náročnost by klesla až na 40 procent. Průměrná doba svícení v Quadrio je 14 hodin denně.

Technologie LED jdou rychle dopředu, proto u některých projektů měníme i jen pět let staré soustavy se zářivkami, protože návratnost investice do nového LED osvětlení je velmi slušná. Všech 450 nových svítidel pro Quadrio se vyznačuje nižším příkonem a zároveň vyšším světelným tokem LED čipů, což znamená vyšší účinnost i úspornost celého osvětlení,“ vysvětluje ředitel HORMEN Jiří Hrachovina.

Všechna svítidla byla vyrobena přímo v brněnské továrně společnosti HORMEN. Byla dodána v rekordně krátkém čase čtyř týdnů od předání podkladové dokumentace.

Obchodní centrum Quadrio bylo otevřeno v říjnu 2014, investorem je CPI Property Group. V centru se nachází 60 obchodů, restaurací a poskytovatelů služeb.

Zdroj/foto: ČEZ ESCO, a.s./CPI PROPERTY GROUP

Related Posts