19 dubna, 2024
Facility a technologie budov

Spaceflow, česká aplikace pro budovy, získala investici 41 milionů Kč. Chce díky ní posílit v USA a Británii

Český startup Spaceflow, který poskytuje komunitní platformu pro budovy, získal novou investici ve výši 41 milionů korun (1,6 milionů eur). Za novým přílivem prostředků stojí fond Credo Ventures s přispěním startupového inkubátoru UP21 a venture kapitálového fondu Day One Capital.

Firma Spaceflow pozvedá komfort koncovým uživatelům budov díky aplikaci, ve které mají přístup ke službám a vybavení budovy, stejně jako k lidem okolo. Majitelům a správcům budov Spaceflow přináší platformu, kde mohou se všemi lidmi v budově napřímo komunikovat, lépe spravovat svou nabídkou služeb, získávat data o jejich využití, a tak pro nájemce neustále zlepšovat prostředí. Spaceflow díky nové investici plánuje posílit své působení v USA a Velké Británii a zároveň rozšířit produktový tým, který se bude podílet na dalším rozvoji platformy. UP21 už dříve vložil do společnosti Spaceflow částku převyšující 10 milionů korun.

Spaceflow – On-Site & Nearby

“Věříme, že na trhu komerčních nemovitostí je obrovský potenciál. V posledních letech jsme mohli pozorovat nebývalý úspěch několika proptechových řešení a současný trend digitalizace budov je nepopiratelný. Ve Spaceflow vidíme ideální kombinaci schopného, ambiciózního týmu a snadno škálovatelného produktu, který se dá snadno implementovat napříč jednotlivými segmenty v rámci celého odvětví,” říká Pavel Jiránek z Credo Ventures.

Nová skupina investorů tímto mimo jiné přispívá k celkové inovaci nemovitostního trhu, kdy jsou centrem zájmu nejen samotní majitelé budov, ale i jejich koncoví uživatelé. „U Spaceflow vidíme obrovský potenciál stát se mezinárodně rozšířenou službou pro inteligentní komunikaci v rámci budov. Disponuje kvalitním týmem a aplikací, která je vynikající platformou k propojení jak s majitelem, tak s okolními službami a lidmi. Proptech navíc patří mezi segmenty, které v posledních třech letech zaznamenaly obrovský boom,“ uvádí Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO inkubátoru UP21.

„V minulosti majitelé budov investovali zejména do technologií, o kterých neměli nájemci ani tušení. Kdybych měl odhadnout vývoj do příštích let, řekl bych, že většina nových budov bude digitalizována s benefity přímo pro nájemce. Nemovitosti se mnohem více přiblíží ke konečným uživatelům. Technologická i jiná řešení zajistí lepší přístup ke službám, vybavení i komunitnímu životu. Budovy budou o zážitku,” říká Lukáš Balík, spoluzakladatel a CEO Spaceflow

Startup mění trh s realitami po celém světě

Společnosti Spaceflow se od založení v polovině roku 2016 podařilo expandovat do 9 zemí s projekty ve Spojených státech i v Evropě. V aplikaci jsou pro uživatele dostupné na jedno kliknutí různé aktivity, sdílení, místní služby a propojení s ostatními lidmi. Spaceflow slouží také jako platforma pro IoT (Internet of Things) a další smart building integrace. Díky propojení všech těchto složek – lidí, služeb i technologie – přináší Spaceflow lepší zážitek v budovách.

Pronajímatelům Spaceflow pomáhá digitalizovat samotné prostředí budovy, utužovat vztah s nájemci a monetizovat mix služeb v okolí. “Pronajímatelům pomáháme udržet stávající nájemce i přitáhnout nové. Naši klienti také získávají přístup k datům za konkrétní budovy i za celé portfolio. Mnoho investičních rozhodnutí dnes probíhá bez přístupu k datům a do budoucnosti zde vidíme velký potenciál pro změnu,” říká Balík.

Zatímco konkurenční společnosti se zabývají řešeními na míru, která jsou nákladná a trvá i měsíce je do budovy implementovat, Spaceflow klade důraz na snadné spuštění a možnost rychle obsloužit jakkoliv široké portfolio. I díky tomu se používá v kancelářských budovách, v coworkingových centrech i rezidenčních komplexech.

Spaceflow pozvedá komfort v budovách díky propojení majitelů, nájemců, návštěvníků a poskytovatelů služeb prostřednictvím komunitního managementu a komunitní platformy – mobilní aplikace. V aplikaci jsou pro uživatele dostupné na jedno kliknutí různé aktivity, sdílení, místní služby a propojení s ostatními lidmi. Spaceflow slouží také jako platforma pro IoT a další smart building integrace. Díky propojení všech těchto složek – lidí, služeb i technologie – Spaceflow přináší lepší zážitek v budovách.

Zdroj/foto: Spaceflow

Related Posts