5 února, 2023
Investice a rozvoj

Accolade a Conseq investovaly 26 milionů EUR do moderní průmyslové haly pro společnost K-FLEX

Accolade a Conseq Investment Management investovaly téměř 26 milionů EUR do průmyslové haly třídy A ve Wielenin-Kolonia v Lodžském vojvodství. Celou halu si na 17 let pronajala společnost K-Flex, světový lídr v produkci elastomerové izolace. 

Společnost K-Flex působí v oblasti Wielenin již od roku 2010 a vybudovala zde svůj největší a nejmodernější výrobní závod v Evropě. Italská výrobní společnost v současnosti působí v 64 zemích, má 14 výrobních závodů, více než 3000 zaměstnanců a silnou obchodní síť poboček po celém světě. Své výrobky dodává zákazníkům napříč odvětvími od stavebnictví, přes dopravu až po petrochemii a obnovitelnou energie.

Neobsazenost průmyslových hal klesla na historické minimum, nájmy dále rostou

K-Flex je nájemce se silným finančním zázemím a fantastickým potenciálem pro další rozvoj v následujících letech. Již od roku 2010 celosvětové prodeje a zisky společnosti meziročně významně rostly. Kromě toho se očekává, že během následujících pěti let trh s izolačními produkty poroste o téměř 40 %. To je jen několik důvodů, proč rádi přivítáme společnost K-Flex v našem portfoliu,“ řekl Lukáš Répal, COO Accolade.

„Intenzivní rozvoj a dlouhodobé investiční plány vyžadují spolupráci se spolehlivými a odpovědnými partnery. Jsme rádi, že mezi naše obchodní partnery přibyla další společnost s globálním dosahem a mnohaletými zkušenostmi. Jsme přesvědčeni, že dlouhodobá spolupráce přinese výhody nám i našim partnerům a podpoří další rozvoj našeho podnikání, “ komentuje Bartłomiej Gröbner, výkonný ředitel společnosti K-Flex.

„Conseq se na expanzi do zahraničí chystal již delší dobu a ve hře bylo více sousedních států. Hlavní motivací pro investice do zahraničí je pro nás skutečnost, že portfolio fondu je již dost velké, aby bylo vhodné jej diverzifikovat i geograficky. Využili jsme zkušeností našich obchodních partnerů z Accolade a mezi všemi možnostmi jsme zvolili právě tuto, která pro nás jako první zahraniční akvizice dávala největší smysl. A to jak z důvodu výborného ratingu dlouhodobého nájemce, tak díky velice zajímavé lokalitě, která je vhodná pro další možný rozvoj. Věříme, že tento vstup bude úspěšný a zahájí další etapu v rozvoji Conseq realitního fondu,“ uvedl Vladan Kubovec, portfolio manažer fondu Conseq realitní.

„Náš přístup k podnikání byl vždy založen na silných a dlouhodobých partnerstvích. Jsem rád, že po úspěšných akvizicích Karlovarská business park a park Uničov, jsme se společně s Conseq Investment Management pustili i do dalšího zajímavého projektu. Za několik let se Accolade stal jedním z nejaktivnějších investorů do infrastruktury pro podnikání v Evropě a i nadále hodláme s rostoucí poptávkou naše portfolio rozšiřovat,“ zdůraznil Milan Kratina, CEO Accolade.

Úspěšný rozvoj průmyslového parku

Celková rozloha nemovitosti K-Flex přesahuje 34 500 m2 a zahrnuje tři propojené budovy. Hala je situovaná ve vesnici Wielenin ležící v Lodžském vojvodství. V blízkosti se nachází velké město Lodž s populací téměř 730 000 lidí. Region Střední Polsko, včetně Lodže s okolními lokalitami, je dle JLL přehledu průmyslového trhu třetím největším trhem s průmyslovými parky. V roce 2020 to byla jedna z nejoblíbenějších průmyslových zón mezi nájemci a i nadále má tato zóna nejlepší vyhlídky pro další růst. Hlavními hnacími silami úspěšného rozvoje jsou kromě geografické polohy v srdci Polska, také velmi dobrá dopravní dostupnost díky blízkosti silnic A1, A2 a S8 a stejně tak dostatek pracovních sil v regionu.

V posledních několika letech a zejména během několika posledních měsíců pandemie jsme na polském trhu s nemovitostmi zaznamenali rostoucí zájem institucionálních investorů o moderní BTS skladová zařízení na dlouhodobé pronájmy (10-20 let) pro silné průmyslové a logistické nájemce – obvykle lídry na trhu ve svých oborech. Dalšími důležitými body jsou samozřejmě atraktivní poloha a pohodlný přístup k síti dálnic a rychlostních silnic. Transakce K-Flex do tohoto trendu dokonale zapadá. Jako tým JLL Capital Markets jsme hrdí na to, že můžeme být její součástí jako prodejce Crescendo Real Estate. Jsme přesvědčeni, že budeme svědky dalších podobných transakcí ve druhé polovině roku 2021 a na začátku roku 2022,“ řekl Andrzej Magiera, Senior Consultant JLL Capital Markets Poland.

O společnosti Accolade

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 26 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí.

Do budoucna plánuje vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením. Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze přesahující 1,3 mil. m² v hodnotě téměř 1,134 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů.

V roce 2019 jejich podíl v českém portfoliu vzrostl na 35 %, v Polsku je to dokonce 50 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 610 000 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany.

Dynamický růst a udržitelný průmysl je pro Accolade prioritou. I díky tomu se v roce 2019 stala skupina nejrychleji rostoucí firmou v České republice. Byla také zařazena do TOP 5 nejrychleji rostoucích firem v Evropě v rámci segmentu nemovitostí. Accolade chce jít příkladem nejen v podnikání, ale také v rámci společenské odpovědnosti.

Součástí firemní kultury je být důvěryhodným a odpovědným partnerem. Několik let podporuje chráněné bydlení a sociálně terapeutické dílny obecně prospěšné organizace Mela, dále pak projekty z oblasti vědy (Ceny Neuron), kultury (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary) i sportu (Česká spořitelna-Accolade cycling team) a ve spolupráci s regionálními samosprávami se podílí na rozvoji lokalit, ve kterých působí.

Zdroj/foto: Accolade Holding, a.s.

Related Posts