27 dubna, 2024
Investice a rozvoj

Arcona Capital uskutečnila prodej dvou kancelářských budov v širším centru Českých Budějovic

Společnost Arcona Capital podepsala smlouvy na prodej dvou kancelářských budov v Českých Budějovicích. Celková prodejní cena činí 56 milionů Kč, což je přibližně o 14,5 % nad částkou 49 milionů Kč stanovenou nezávislým oceněním (na konci roku 2019).

Nemovitosti se nacházejí v ulici Kněžkodvorská a na Senovážném náměstí, což jsou lokality širšího centra města, a poskytují 3 258 metrů čtverečních, respektive 1 734 metrů čtverečních pronajímatelných ploch. Hlavními nájemci jsou společnosti se silným zázemím jako poskytovatel telekomunikačních služeb Cetin ze skupiny PPF či Česká pošta. Novými vlastníky budov jsou místní investoři, kteří se orientují na nemovitosti v klíčových regionech České republiky generující menší či střední zisky.

Zbyněk Laube, ředitel Správy aktiv a rozvoje společnosti pro střední Evropu ve skupině Arcona Capital, uvedl: „Jsme velmi potěšeni realizací obou transakcí, zejména vzhledem k současné tržní a společenské situaci. Dosažené prodejní ceny překonávají naše očekávání, zajišťují investorům ACCEP velmi dobrou návratnost a poukazují na přetrvávající pozitivní sentiment mezi investory v segmentu nemovitostí“.

Transakce dokazují, že současné portfolio ACCEP má významný dlouhodobý potenciál pro růst kapitálu, a to i přes momentálně náročné tržní podmínky. ACCEP plánuje dále pokračovat v hledání takových příležitostí, které budou investorům přinášet nadprůměrné výnosy.

Zdroj/foto: Best Communications/Titulní ilustrativní foto (www.pexels.com)

Related Posts