31 ledna, 2023
Investice a rozvoj

BNP Paribas Cardif: Jak naložit s hypotékou při ztrátě zaměstnání?

Stále více lidí se bojí příchodu ekonomické krize, ztráty zaměstnání a následně situace, kdy nebudou mít dostatek prostředků na splácení svých závazků. Největší hrozbu představuje riziko neschopnosti splácet hypoteční úvěry, které jsou v mnoha rodinách největší finanční zátěží. Jaká řešení se nabízí, když dojde ke ztrátě zaměstnání?

Máte rezervu

S případnou ztrátou zaměstnání a výpadkem pravidelného příjmu se vyplatí počítat dopředu. Pokud máte finanční rezervu, která vám minimálně po dobu šesti měsíců pokryje pravidelné splátky hypotéky, můžete pokrýt výpadek příjmů z těchto zdrojů. V okamžiku ztráty zaměstnání se také podívejte, kde všude můžete ušetřit.

Hypoteční Banka: Češi by peníze nejčastěji využili na bydlení, ukázal průzkum

Využijte pojištění schopnosti splácet

Pokud ztratíte zaměstnání a máte sjednané pojištění schopnosti splácet pro případ ztráty zaměstnání, pak jednoduše využijte pojištění a splátky za vás pak platí pojišťovna.

„Pojištění schopnosti splácet pomůže v případě výpadku příjmu se splácením hypotéky, spotřebitelského úvěru, osobní půjčky, kreditní karty, kontokorentu, leasingu, ale i Peer2Peer půjček,“ říká Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Domluvíte se s bankou

Banky také umožňují klientům v tíživé finanční situaci odložení až několika měsíčních splátek hypotéky. Například Komerční banka může vyhovět žádosti o odložení splátky na dobu jednoho až šesti měsíců. mBank zase nabízí odložení splátek úvěru až na devět měsíců, a to v případě ztráty zaměstnání nebo také nemoci trvající jeden měsíc a déle. V době trvání hypotéky je možné odložit splátky maximálně dvakrát. Po celou dobu odkladu splátek jsou hrazeny pouze úroky.

Zdroj: www.pexels.com

Kromě odkladu splátek se lze s tuzemskými bankami domluvit i na dočasném snížení měsíční splátky. Pokud víte, že vám nezbývají peníze na zaplacení splátky, začněte s bankou co nejdříve jednat. Určitě se vám podaří najít společné řešení.

Expanze pojišťovny BNP Paribas Cardif do nových kanceláří

S hypotékou pomůže i stát

Ministerstvo práce a sociálních věcí poskytuje takzvanou dávku mimořádné okamžité pomoci (MOP) zvanou „MOP COVID-19“ vztahující se na jídlo, základní hygienické potřeby, nájem a služby spojené s bydlením, internet a služby spojené s telefonováním, a také na splátky hypotéky.  O dávku je možné požádat na úřadu práce, a to i elektronicky.

Zdroj: www.pexels.com

O společnosti BNP Paribas Cardif Pojišťovna

Na českém trhu působí už od roku 1996, kdy spustili nově vytvořený jedinečný produkt Pojištění schopnosti splácet finanční závazek, který klientům pomáhá v nepředvídatelných životních situací, které mohou ohrozit jejich schopnost splácet úvěr, hypotéku nebo například leasing.

V současné době nabízí jejich klientům celou řadu zajímavých pojistných produktů, které pomohou s rodinným rozpočtem v případě dlouhodobé nemoci, poškození osobního majetku nebo okradení.

Pojistné produkty nabízí ve spolupráci s řadou finančních institucí – domácích i nadnárodních partnerů – nejčastěji s bankami, leasingovými společnostmi a společnostmi poskytujícími nákupy na splátky, osobní půjčky nebo úvěrové karty. Dále také spolupracují s předními společnostmi z oborů – prodejců elektroniky a domácích spotřebičů, telekomunikací nebo dodavatelů energií.

Dlouhodobý rozvoj pojišťovny je založen na profesionálním přístupu ke klientům, obchodní spolupráci s jejími domácími i nadnárodními partnery a inovativnímu přístupu k pojistným produktům.

Zdroj/foto: ASPEN.PR s.r.o.

Related Posts