2 února, 2023
Investice a rozvoj

České zastoupení Panattoni Europe uzavřelo v první polovině tohoto roku smlouvy s investory na výstavbu 500 000 m2

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe v první polovině letošního roku podepsal s různými investory smlouvy na výstavbu 500 000 m2 moderních industriálních prostor v několika českých regionech. Potvrdil tak pozici nejaktivnějšího průmyslového developera v Česku. Důraz klade na revitalizaci brownfieldů, udržitelný rozvoj a minimalizaci záboru orné půdy, což je v souladu s požadavky kapitálových partnerů.

„Panattoni byznys model je naprosto unikátní, protože umožňuje pod křídly světového průmyslového developera zhodnocovat peníze i českým a slovenským investorům. Na rozdíl od našich konkurentů tedy vytváříme předpoklady pro to, aby nemovitosti zůstaly v rukou místních lidí. Náš produkt nabízí výhody investice podložené dlouhodobými smluvními vztahy se silnými nájemci světových parametrů,“ říká Karel Klečka, ředitel kapitálových trhů Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.

Panattoni Europe letos slaví 10 let na českém trhu a při zpětném pohledu se může pochlubit úctyhodným přínosem pro hospodářství České republiky. Celkově již v Česku vybudovala přes 1 000 000 m2 průmyslových ploch, a zasadila se tak o investice, které dohromady dosahují objemu 20 miliard korun do nemovitostí. Další investice realizovali uživatelé nemovitostí do vlastních technologií, což celkový objem investic zvyšuje na cca 50 miliard korun. V posledních letech si navíc Panattoni Europe udržuje pozici nejaktivnějšího industriálního developera v zemi.

„Rád bych při této příležitosti poukázal především na mimořádný investiční potenciál průmyslových nemovitostí. Zatímco úroky na spořicích účtech se v současnosti sotva přehoupnou přes nulu, naši investoři zhodnocují své finance řádově o deset a více procent. Přitom prostředky ukládané v rámci spoření na penzijní a životní pojištění se často investují a zhodnocují právě v nemovitostech, protože právě do tohoto sektoru investují své prostředky významné finanční instituce,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Pokud jde o nájemce průmyslových a logistických ploch, Panattoni Europe spolupracuje s více než 50 renomovanými společnostmi. Díky této spolupráci vzniklo v různých regionech více než 10 000 nových pracovních míst a další tisíce pozic vygenerovaly tzv. návazné provozy.

„Díky spolupráci s výrobními společnostmi, jako je KION Group, BWI Group, Yanfeng, Assa Abloy a další, se v Česku rozvinula spousta atraktivních strojírenských oborů, a to až do úrovně výzkumu a vývoje vyžadujícího vysoce kvalifikované obory. Považuji to za skvělou zprávu a velice mě těší, že jsme součástí tohoto procesu,“ doplňuje Pavel Sovička.

Zdroj/foto: Panattoni Czech Republic Development s.r.o.

Related Posts