5 února, 2023
Investice a rozvoj

CPI Property Group koupila kancelářskou budovu Equator IV ve Varšavě

CPI Property Group, největší vlastník nemovitostí v České republice, Berlíně a regionu střední a východní Evropy, koupila kancelářskou budovu Equator IV v centru polské Varšavy. 

Kancelářská budova Equator IV stojí na varšavském bulváru Aleje Jerozolimskie a nabízí více než 20 000 m2 nájemní plochy a 226 parkovacích míst. Nemovitost umístěná v blízkosti důležitých dopravních uzlů se těší přibližně 90procentní obsazenosti s potenciálem k dalšímu navýšení. Budovu její prodejce Karimpol Group dokončil v červnu 2018.

„Jsme rádi, že se nám koupi budovy Equator IV podařilo realizovat. Jedná se o velmi kvalitní přírůstek do portfolia varšavského zastoupení CPI Property Group,“ uvedl Tomáš Salajka, ředitel akvizic, obchodu a správy aktiv CPIPG, a dodal: „Naše akviziční plány v Polsku jdou ovšem výrazně dál a předpokládáme, že v nadcházejících týdnech a měsících budeme moci oznámit další úspěšné nákupy.“

„Dnešní den je dalším významným milníkem v historii působení skupiny Karimpol Group v Polsku. Prodej budovy Equator IV skupině CPI Property Group jasně dokládá, že důraz na kvalitu se vyplácí, jelikož ta přitahuje pozornost významných dlouhodobých investorů,“ řekl Harald Jeschek, ředitel (Managing Partner) společnosti Karimpol Group, a dodal: „Jsme si jistí, že hodnota této nemovitosti bude nadále stoupat, a že se tak Equator IV stane cenným přírůstkem do působivého portfolia skupiny CPI Property Group v Polsku.“

V tiskové zprávě vydané 8. října oznámila společnost CPI Property Group svůj záměr získat v průběhu posledního čtvrtletí roku 2019 a na začátku roku 2020 v polském hlavním městě kancelářské nemovitosti v celkové hodnotě přesahující 800 mil. EUR. Zatímco avizovaná koupě budovy Equator IV je již dokončena, budova Green Corner A je ve fázi podepsané smlouvy o smlouvě budoucí s předpokladem dokončení koupě koncem roku 2019 nebo zkraje roku 2020.

Zdroj/foto: CPI Services, a.s.

Related Posts