1 února, 2023
Investice a rozvoj

Investice do revitalizace areálu starých strojíren přesáhne miliardu. V parku Cheb South roste první budova. Využije ji Real Digital.

Stavitel průmyslových zón Panattoni buduje první halu v areálu bývalých chebských strojíren. Investorem je skupina Accolade a celková investice do výstavby přesáhne miliardu korun. První projekt v novém Panattoni Parku Cheb South reprezentuje v rámci českého trhu největší nájemní transakci 2. čtvrtletí. Výstavba budovy o rozloze 27 000 m2 dospěla v těchto dnech do fáze dokončení hrubé stavby. Budovu si již nyní smluvně pronajal německý hráč na poli internetového nakupování, Real Digital.

Společnost Real Digital provozuje jeden z největších internetových obchodů v Německu. Firma má pobočky v Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu, Darmstadtu a Mönchengladbachu. Nové distribuční centrum v Panattoni Parku Cheb South bude mít instalováno 600 metrů dopravníkového pásu či třípatrovou skladovací věž tzv. pick-tower, což je patrový regálový systém, který se využívá právě ve velkých distribučních centrech.

 MONT-KOVO, partner pro Váš rozvoj – generální dodavatel montovaných hal nejen pro průmysl a logistiku

„Real Digital si vybral Cheb mimo jiné z toho důvodu, že tu díky revitalizaci brownfieldu nedochází k zabírání orné půdy či plochy ve volné krajině. Společnost má udržitelný rozvoj ve své DNA stejně jako my. Neméně důležitá však byla strategická poloha blízko německých hranic a připravenost území s garantovaným časováním. Projekt je skutečně vyladěný do detailu, ostatně o jeho podobě jsme s Real Digital vyjednávali rok a půl,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

V Chebu Accolade investuje více jak pět let

 „V Chebu investujeme už více než pět let a musím říci, že se město a i celý Karlovarský kraj neskutečně posunuly a odráží se to i v zájmu investorů. Vždyť Chebsko je dnes jednou z nejatraktivnějších, ne-li vůbec nejatraktivnější lokalitou pro rozvoj moderního průmyslu ve střední Evropě. Speciálně u tohoto projektu je pak nejdůležitějším faktorem navázání na tradici a přeměna prostoru na nový, moderní, se silným geniem loci, které má jen málo průmyslových areálů v České republice,“ okomentoval Milan Kratina, CEO Accolade.

Panattion – ceremoniál

 „Společnost Real Digital je další klíčový nájemce, kterého CBRE do Chebu přivádí. Potvrzuje se, že se jedná o jednu z nejatraktivnějších lokalit v blízkosti německé hranice. Navíc se jedná o projekt, který kombinuje veškeré výhody brownfield developmentu. Dojde zde k odstranění staré ekologické zátěže, nový objekt splňuje přísné nároky certifikace BREEAM a to vše při nulovém záboru zemědělské půdy,“ doplňuje Marek Bíza, Project Management & Technical Advisory společnosti CBRE.

 „První průmyslová zóna, kterou před čtyřmi lety v Chebu vybudovala Panattoni ve spolupráci s Accolade, k nám přivedla několik významných investorů a vytvořila přes tisíc nových pracovních míst. Jsem rád, že v rámci Karlovarského kraje nabízí právě Cheb nejlepší lokality pro rozvoj moderního průmyslu a logistiky,“ řekl starosta Chebu Antonín Jalovec.

Zdroj/foto: AMI Communications/Titulní foto – Accolade – Vizualizace kompletní revitalizace areálu bývalých strojíren v Chebu

Related Posts