20 dubna, 2024
Investice a rozvoj

Penta Real Estate navýšila akviziční zdroje pro letošní rok na 3,4 miliardy korun

Prémiový projekt společnosti Penta Real Estate Nová Waltrovka se už v předprodeji prodal z jedné pětiny. Platinový projekt Victoria Palace na dejvickém „Kulaťáku“ má ve stejné fázi své majitele dokonce z více než 25 procent. I to je důvod k navýšení prostředků na akvizice z původní jedné miliardy na celkových 3,4 miliardy korun. 

Rozhodnutí o výrazném navýšení financí na akvizice ukazuje, jaký význam má pro investiční skupinu Penta právě developerská část jejího portfolia. Penta Real Estate se v Čechách zaměřila pouze na centrum a širší centrum hlavního města. V Praze má v různé fázi vývoje na dvacet projektů. Cena pozemků roste strmě nahoru a ani v dlouhodobém horizontu nic nenaznačuje tomu, že by se situace mohla změnit. Rozhodnutí developera navíc podporuje současný stav na trhu. Byty od společnosti Penta Real Estate patří rozhodně k těm dražším, protože se zaměřuje na vyšší střední standard a prémiovou kategorii. Poptávka po nich je ovšem i tak vysoká.

Savills: Objem realitních investic v ČR zaznamenal nejvyšší čtvrtletní hodnotu za poslední dva roky

Byty ze zahájené výstavby projektu Nová Waltrovka vstoupily do prodeje na konci ledna. „Poptávka po bytech v rámci projektu Nová Waltrovka je už několik měsíců. Prodávají se hlavně menší, startovací byty. V lokalitě do budoucna vznikne až pět set bytů. Lidé chtějí být první, být na začátku – budoucí cenový růst je totiž velmi pravděpodobný,“ přiblížil situaci v lokalitě Jan Kalaš, obchodní manažer Penta Real Estate.

V rámci předprodeje bylo prodáno 20 procent bytů. Lokalita je velmi žádaná nejen díky kompletní občanské vybavenosti, ale především i skvělé dopravní dostupnosti. Projekt Nová Waltrovka mezi stanicemi metra B Radlická a Jinonice navazuje na úspěšnou revitalizaci rozsáhlého území po slavné továrně na letecké motory Walter.

Penta Real Estate - Nová Waltrovka

Penta Real Estate – Nová Waltrovka

Druhý únorový týden byl zahájen prodej i luxusního projektu na Vítězném náměstí v Praze 6. Jde o území, které bude rozvíjeno společně se skupinou Kaprain Real Estate byznysmena Karla Pražáka.

„Momentálně jsme na začátku stavby bytového domu Victoria Palace, který nabídne přibližně sto bytů. V předprodeji se zde prodala už více než čtvrtina. Částečně rezidenční charakter bude mít i zástavba na 4. kvadrantu Vítězného náměstí, to je ovšem vzdálenější budoucnost. Jsme na začátku projektu, chystáme se vypsat mezinárodní architektonickou soutěž,“ popsal Jan Kalaš, obchodní manažer Penta Real Estate.

Vítězné náměstí patří mezi nejcennější rozvojová území v Praze. Původní koncept architekta Antonína Engela ze 20. let minulého století byl realizován jen částečně. Společný projekt Penty, Kaprainu a Sekyra Group tak oblast dostaví v moderním pojetí.

Dalším projektem, který půjde do prodeje ještě před letošním létem, je Rezidence Juliska. Zde vznikne ve standardu Premium 75 bytů ve třech objektech. Na developersky atraktivním Žižkově plánuje Penta další prémiový projekt se 450 byty. Tři sta nových bytů se plánuje začít stavět také v pražských Vysočanech.

Avizovanou luxusní výstavbou je projekt v ulici Petrská v samém centru Prahy.  Připravuje se zhruba sto bytů v nejvyšším standardu Platinum. „Momentálně probíhá architektonická soutěž, ze které již brzy vybereme vítězný návrh. Plánuje se dostavba bloku, bude se jednat o citlivou stavbu, která bude pod drobnohledem veřejnosti a památkářů,“ doplnil informace o projektu Jan Kalaš, obchodní manažer Penta Real Estate.

O společnosti Penta Real Estate

Penta Real Estate vznikla oddělením realitní divize společnosti Penta Investments, jejíž počátky sahají do roku 1994. Skupina Penta vstoupila do realitního sektoru v roce 2005 a od té doby se vypracovala na lídra na realitním trhu, a to v České republice i na Slovensku. Cílem je stavět budovy, které přispívají k urbanistickému rozvoji dané lokality. Penta Real Estate proto spolupracuje s nejlepšími odborníky v oboru, špičkovými architekty a inženýry. Zkušenosti společnosti Penta Real Estate ve spojení s jejich kreativitou a cílevědomostí jsou garancí nejvyšší kvality a investiční hodnoty realitního portfolia.

Portfolio Penta Real Estate v současnosti tvoří více než 30 projektů pro komerční, rezidenční a maloobchodní sektor. Filozofií společnosti je vytváření lepších prostor, a to s přísným důrazem na kvalitu. Ať už jde o proces rozvoje existující nemovitosti, volbu dodavatelů a partnerů, nebo výběr budoucích zaměstnanců, Penta Real Estate si klade za cíl být nejlepší. Důkazem toho jsou projekty jako Sky Park v Bratislavě a železniční stanice Masarykovo nádraží v Praze, které vznikly ve spolupráci se světoznámou architektkou Zahou Hadid.

Zdroj/foto: NEED4CONNEXIONS, s. r. o./Titulní foto – Penta Real Estate – Victoria Palace

Related Posts