3 února, 2023
Investice a rozvoj

Realitní fond investiční společnosti REDSIDE posiluje v segmentu retailových nemovitostí

Investiční společnost REDSIDE dokončila prostřednictvím svého realitního fondu NOVA Real Estate, akvizici komerční maloobchodní prodejny OBI ve Frýdku-Místku. Jedná se o druhou prodejnu s tímto bonitním nájemcem, kterou má fond nyní v portfoliu. S více než 650 prodejnami je OBI ve svém segmentu vedoucím představitelem jak v České republice, tak i v ostatních zemích západní a střední Evropy. Prodávajícím byla společnost z developerské skupiny PTO. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Prodejna ve Frýdku Místku má celkovou pronajímatelnou plochu 7.600 m2, což zahrnuje vnitřní prodejnu i venkovní zahradní centrum. Zákazníkům je k dispozici 230 parkovacích stání přímo před prodejnou.

Tomáš Berka, Fond manažer REDSIDE říká: “Tato nemovitost, s dlouhou nájemní smlouvou a velice bonitním nájemcem, přesně odpovídá našim požadavkům na retailové nemovitosti, které chceme mít v našem fondu a zároveň balancuje strukturu aktiv ve fondu v zamýšlené rovnováze mezi kancelářskými budovami v Praze a maloobchodními prodejnami v regionech.“ 

Kupujícího při transakci zastupovaly společnosti ASB Group a Havel & Partners.

Marek Lošan, Partner advokátní kanceláře Havel & Partners říká:  „Společnost REDSIDE patří mezi naše dlouhodobé klienty. Jsme rádi, že se v duchu našeho motta „úspěch spojuje“ můžeme podílet na jejich zajímavých projektech a být u dalšího úspěšného rozvoje portfolia této investiční společnosti.“

Otevřený realitní fond Nova Real Estate

Otevřený realitní fond Nova Real Estate investiční společnosti REDSIDE, se s jeho nemovitostmi v hodnotě přes 9 miliard českých korun a čistým, auditovaným výnosem 8,65 % v roce 2018, řadí mezi největší regionální investory. Strategie realitního fondu se zaměřuje na administrativní budovy v Praze, maloobchodní prodejny v regionech a nově také na logistické a průmyslové nemovitosti.
Fond je určen kvalifikovaným investorům.

Investiční společnost REDSIDE poskytuje pro instituce a individuální investory prvotřídní investiční řešení a odborné znalosti v dynamicky se rozvíjející oblasti správy alternativních investičních fondů. Vložené peněžní prostředky investuje na základě předem stanovené investiční strategie v některém z obhospodařovaných fondů, jenž jsou svojí strategií zaměřeny na širokou paletu aktiv od obnovitelných zdrojů energie, přes veřejně obchodované akciové tituly, real estate až po private equity. Společnost REDSIDE odpovídá za správu aktiv klientů ve výši přes 600 mil. EUR alokovanou do pěti investičních fondů. Od roku 2015 je členem Asociace pro kapitálový trh České republiky AKAT.

Zdroj/foto: REDSIDE investiční společnost, a.s.

Related Posts