5 února, 2023
Investice a rozvoj

Trigema: Výplata úrokového výnosu a splacení jmenovité hodnoty první emise dluhopisů

Dne 15. prosince 2020 došlo k řádnému splacení první emise dluhopisů společnosti Trigema Real Estate Finance a.s. (člen skupiny Trigema), vydané v roce 2017 v rámci dluhopisového programu.

„Vzhledem k velkému zájmu investorů jsme o třetinu navýšili původně zamýšlený objem emise. Řádným splacením emise tak naplňujeme důvěru všech, kteří se před třemi roky rozhodli do našich dluhopisů investovat,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva Trigemy.

Hypoteční trh je vítězem koronakrize, letošní rok bude rekordní. Úroky propadly pod dvě procenta

Jednalo se o tříleté dluhopisy s pohyblivým úrokovým výnosem v objemu 450 milionů korun. Výtěžek emise byl použit na financování realitních projektů skupiny Trigema. Dluhopisy byly obchodovatelné na regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha. Manažerem emise a aranžérem dluhopisového programu byla UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

„Navzdory koronavirové pandemii je rezidenční trh i samotná skupina Trigema v dobré kondici. To dokazuje, že jdeme správnou cestou. Tento rok bude z ekonomického pohledu patřit k nejúspěšnějším v celé naší dosavadní historii,“ dodává Soural.

O společnosti Trigema

Za více než 26 let vývoje se Trigema z malé lokální firmy stala respektovaným hráčem na domácím developerském trhu.

Celé to začalo v roce 1994. Náhoda svedla dohromady Marcela Sourala, Jaroslava Zemana a ještě jednoho kamaráda a společně vymysleli, že založí stavební společnost. Založení firmy bylo načasováno kvůli první zakázce, na kterou měli políčeno – stavbě supermarketu v Liberci. Vše bylo nachystáno: maringotky, stroje, dělníci…

Dva dny před plánovaným zahájením a podpisem smlouvy však jejich představy o bleskovém začátku podnikání vzaly za své. Vysněnou zakázku získala jiná firma. A tak novopečení zakladatelé firmy roznášeli letáčky po Břevnově a nabízeli opravy plotů v řádu tisíců korun. V roce 1994 realizovali asi tři, ale nevzdali se.

Od stavby prvního plotu se společnost posunula k chytrým bytovým projektům, vědeckotechnickým parkům i sportovním areálům. Vyrostla z ní developerská společnost s přesahem do dalších aktivit. Dodnes působí jako stavební firma, věnuje se ale také správě budov a facility managementu. Provozuje vědeckotechnické parky, sportovní areály, má za sebou zkušenosti s kongresovými centry.

Zdroj/foto: Trigema a.s./Titulní foto – Bytový projekt Nová „Nuselská“

Related Posts