5 února, 2023
Investice a rozvoj

Upvest oznamuje úspěšné splacení svého projektu Prvního pluku, dosud druhého největšího fundraisingu

Český fintech startup Upvest, jež se zaměřuje na online investování do developerských projektů formou crowdfundingu a do něhož nedávno majetkově vstoupila Komerční banka, informuje o splacení svého projektu Prvního pluku developerem VIHOREV.INVESTMENTS SE. Zároveň došlo také k vyplacení výnosů i jistiny investorům. Cílem projektu bylo vybrat částku 41 milionů korun, výnos pro investory činil 6,5 % p.a..

Projekt Prvního pluku nově spadá do portfolia developerské společnosti VIHOREV.INVESTMENTS SE a zařadí se tak vedle dalších pražských rezidenčních a kancelářských projektů z jejich nabídky. VIHOREV.INVESTMENTS SE splatil jistinu úvěru včetně úroku již tři týdny před datem očekávané splatnosti. Investorům bylo celkově rozděleno na jejich účty 42 967 619 korun.

Upvest oznamuje úspěšné splacení svého projektu Prvního pluku, dosud druhého největšího fundraisingu

Pro Upvest představuje projekt Prvního pluku důležitý milník – společnost tímto rozšířila nabídku typů úvěrů o tzv. překlenovací akviziční úvěr a také se tímto úvěrem dostala k objemu financování, který do budoucna plánuje jako standard. Potvrzuje to nový projekt Šumavská Tower – investiční příležitost s dosud největším objemem 60 milionů korun.

Upvest v partnerství s KB představuje novou investiční příležitost s dosud největším objemem 60 milionů korun

Prvního pluku je tak pátým úspěšně splaceným projektem na platformě Upvest. Celkově již Upvest investorům vyplatil přes 100 milionů korun.

O Upvestu

Společnost Upvest nabízí pomocí online platformy investiční příležitosti na poli realitního crowdfundingu. Tato služba je přínosná jak pro developery, tak investory s většími i menšími zkušenostmi. Jedná se o investice do konkrétních realitních projektů, jejichž výnosnost se pohybuje v rozmezí 5 % – 8 %.

Společnost byla založena Davidem Musilem a Petrem Volným v únoru 2017. Od svého uvedení na trh se podílela na 11 projektech, v rámci kterých proběhlo již přes 2500 investic o celkovém objemu více než 156 milionů korun.

David Musil a Petr Volný, Upvest

V červenci 2020 do Upvestu kapitálově vstoupila skupina Komerční banky prostřednictvím své dceřiné společnosti KB SmartSolutions, která se specializuje na propojování bankovního světa se světem fintechů. Pro Upvest se jedná o definitivní validaci produktu a způsobu, kterým služby svým klientům nabízí.

Všechny projekty jsou vždy schvalované specializovanou investiční komisí, která rozhoduje o umístění projektů na Upvest.cz. Ta se skládá z Jana Holáska, špičkového českého právníka a zakladatele realitní investiční platformy Czech Property Partners, a Dušana Šťastníka, který pracoval mimo jiné jako šéf české pobočky americké společnosti JLL. Novým členem komise se po majetkovém vstupu Komerční banky do Upvestu stal i Milan Dembowski, který v Komerční bance působí na pozici ředitele financování realitních obchodů a má v této oblasti dlouholetou praxi.

Zdroj/foto: RUBIKON PR/Titulní foto – VIHOREV INVESTMENTS,SE

Related Posts