2 února, 2023
Investice a rozvoj

Upvest v partnerství s KB představuje novou investiční příležitost s dosud největším objemem 60 milionů korun

Český fintech startup Upvest, do kterého nedávno majetkově vstoupila Komerční banka, nabízí dosud největší investiční příležitost v objemu 60 milionů korun. Investice se vztahuje k novému developerskému projektu Šumavská Tower. Společnost Upvest se zaměřuje na online investování do developerských projektů formou crowdfundingu. Pro Upvest jde o zatím největší investiční cíl od svého založení, spolupracovala na něm s dceřinou společností Komerční banky KB SmartSolutions.

Nový fundraising do projektu Šumavská Tower Upvest spustil 15. července 2020. Tvoří jej kancelářský a retailový komplex tří nově rekonstruovaných výškových budov a přilehlých obchodních galerií v lokalitě širšího centra Brna. Investorům nabízí čistý výnos 6,00 % p. a. s očekávanou splatností 44 měsíců. Členové investičního klubu Upvest mají možnost investovat v prvních dnech spuštění fundraisingu se zvýhodněnou úrokovou sazbou  6,5 % p. a., a to až do 24. července 2020.

Komerční banka majetkově vstupuje do společnosti Upvest, sází na developerský crowdfunding

„Velmi nás těší, že můžeme veřejnosti představit další novinku. Po vstupu silného investora – Komerční banky – přinášíme na Upvestu první investiční příležitost v rámci nové spolupráce a také dosud největší co do svého objemu. Věříme, že naše stávající i nové investory tato nabídka zaujme a společně se zase posuneme o krok kupředu,” říká Petr Volný, spoluzakladatel společnosti Upvest.

David Musil a Petr Volný, Upvest

 

Úvěr na projekt Šumavská Tower získala společnost, jež vlastní a pronajímá již dokončené budovy C a přilehlou nákupní galerii. Úrok k tomuto úvěru bude splácen z výnosů za pronájem kancelářských a retailových prostor v těchto budovách. Jistina bude splacena až na konci úvěrového vztahu buď z vlastních zdrojů, refinancováním nebo kombinovaně. Účelem úvěru je refinancování části vlastních zdrojů, které budou poté formou půjčky poskytnuty další projektové společnosti. Ta bude realizovat dokončení třetí věže tohoto projektu.

Zdroj: ŠUMAVSKÁ tower s.r.o.

Mezaninový úvěr je v případě nesplacení zajištěn částí obchodního podílu na úvěrované společnosti. Tento úvěr je jinak podřízen bankovnímu úvěru, který u projektu Šumavská Tower poskytuje Komerční banka.

Společnost Upvest se od svého založení podílela na 11 projektech, a to převážně v sektoru rezidenčních nemovitostí. Objem investic do jednoho projektu v minulosti nepřesáhl 50 milionů korun, Šumavská Tower proto představuje milník v objemu investičního záměru na jeden projekt.

O Upvestu

Společnost Upvest nabízí pomocí online platformy investiční příležitosti na poli realitního crowdfundingu. Tato služba je přínosná jak pro developery, tak investory s většími i menšími zkušenostmi. Jedná se o investice do konkrétních realitních projektů, jejichž výnosnost se pohybuje v rozmezí 5 % – 8 %.

Společnost byla založena Davidem Musilem a Petrem Volným v únoru 2017. Od svého uvedení na trh se podílela na 11 projektech, v rámci kterých proběhlo již přes 2500 investic o celkovém objemu více než 156 milionů korun.

V červenci 2020 do Upvestu kapitálově vstoupila skupina Komerční banky prostřednictvím své dceřiné společnosti KB Smart Solutions, která se specializuje na propojování bankovního světa se světem fintechu. Pro Upvest se jedná o definitivní validaci produktu a způsobu, kterým služby svým klientům nabízí.

Všechny projekty jsou vždy schvalované specializovanou investiční komisí, která rozhoduje o umístění projektů na Upvest.cz. Ta se skládá z Jana Holáska, špičkového českého právníka, spoluzakladatele právní kanceláře Havel&Partners a zakladatele realitní investiční platformy Czech Property Partners, a Dušana Šťastníka, který pracoval mimo jiné jako šéf české pobočky americké společnosti JLL.

Zdroj/foto: RUBIKON PR/Titulní foto Lidl Česká republika v.o.s.

Related Posts