16 dubna, 2024
Investice a rozvoj

WOOD & Company získala pro Aupark rekordní bankovní úvěr ve výši 229,5 mil. EUR

Společnost WOOD & Company získala na refinancování dluhu nákupního centra Aupark v Bratislavě bankovní úvěr ve výši 229,5 milionu eur patřící k historicky nejvyšším na domácím realitním trhu. Financování zajistí několik evropských bankovních skupin, přičemž všechny z nich působí dlouhodobě i na Slovensku.

Úvěr pro Aupark, který zajišťovala společnost WOOD & Company, poskytl syndikát šesti bank. Jsou mezi nimi Erste Group Bank AG, UniCredit Bank, Komerční banka, Slovenská spořitelna, Tatra banka a Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien AG.

WOOD & Company oznamuje akvizici nákupního centra Aupark Bratislava

„Získání bankovního financování takového objemu od skupiny šesti bank během přetrvávající COVID-krize, kdy bylo nákupní centrum značnou dobu prakticky zavřené, potvrzuje důvěru bankovního sektoru v samotný Aupark jako prémiové retailové aktivum, jakož i ve schopnost skupiny WOOD & Company dlouhodobě úspěšně řídit své investice,“ uvedl Martin Šmigura, investiční ředitel WOOD & Company zodpovědný za realitní aktiva na slovenském trhu.

V procesu zajištění financování zastupovala společnost WOOD & Company budoucí joint venture partnery společnosti (WOOD & Company, Tatra Asset Management, Unibail-Rodamco-Westfield). Poskytnutý úvěr je ve výši 229,5 milionu eur a jeho účelem je refinancování současného dluhu společnosti vlastnící nejúspěšnější nákupní centrum na Slovensku.

„Rekordní hodnota aktiva přilákala řadu mezinárodních financujících institucí. V procesu selekce partnerů, vyjednávání podmínek financování a vytvoření syndikátu, zastřešeném WOOD & Company, však nakonec uspěli lokálně působící bankovní subjekty díky jejich hluboké znalosti prostředí i prominentního postavení a výkonnosti nákupního centra Aupark v rámci regionu,“ doplnil Miroslav Hilčík, Senior Manager WOOD & Company, který se podílel na zabezpečení bankovního financování transakce.

Syndikát šesti financujících bank zastupovala v roli aranžéra úvěru Erste Group Bank AG. „Jsme rádi, že jsme mohli poskytnout podporu našemu klientovi WOOD & Company spolu s jeho joint venture partnery Unibail-Rodamco-Westfield a Tatra Asset Management při zajištění refinancování. Spolu s ostatními pěti bankami tím potvrzujeme ochotu bankovního sektoru nadále podporovat kvalitní projekty v období, kdy se ekonomika v regionu vrací k oživení,“ nastínil Marko Brekič, výkonný ředitel RE Finance v Erste Group Bank AG.

WOOD & Company využila při získávání bankovního financování služby mezinárodní právní kanceláře White & Case a při uzavření zabezpečení úrokové sazby (tzv. Hedgingu) služby lídra v oblasti řízení finančního rizika, společnost Chatham Financial.

Akvizici nákupního centra Aupark od společnosti Unibail-Rodamco-Westfield (URW) oznámila skupina WOOD & Company spolu se svým joint venture partnerem Tatra Asset Management koncem dubna tohoto roku. Celková cena transakce činí 450 milionů eur. Přičemž kupující k dnešnímu dni získali 60% podíl a zbývajících 40 % bude převedeno postupně v dohodnutých podílech v letech 2022, 2023 a 2024. Společnost URW bude pokračovat ve správě nemovitosti spolu s WOOD & Company, dokud nedojde k úplnému převzetí aktiva kupujícími.

Bratislavský Aupark je prémiové nákupní centrum, které je oblíbenou destinací pro návštěvníky z hlavního města i širokého okolí. Centrum v současnosti poskytuje hrubou pronajímatelnou plochu 59 600 čtverečních metrů s 231 obchodními jednotkami a přes 2 200 parkovacích míst. V roce 2019 evidovalo návštěvnost 11,8 milionu lidí.

O spoločnosti WOOD & Company

WOOD & Company je investiční skupina s významným postavením na středoevropském trhu. Skupina se zaměřuje na poskytování transakčního poradenství, poradenství v oblasti korporátních financí, obchodování s cennými papíry a správu aktiv. Společnost byla založena v roce 1991 a má kanceláře v sedmi evropských městech včetně centrály v Praze. Zkušené oddělení investičního bankovnictví sídlí v Bratislavě.

WOOD & Company je členem několika významných burz ve světě a zároveň největším obchodníkům na Pražské burze cenných papírů. Ročně zobchoduje akcie v objemu 25 mld. eur, což potvrzuje silnou pozici společnosti na místních kapitálových trzích. Aktiva spravovaná skupinou dosahují téměř 1 mld. eur a to v oblasti zdravotnictví, farmaceutického průmyslu, nakládání s odpady, nemovitostí a informačních technologií.

WOOD & Company Real Estate zastřešuje realitní aktivity WOOD & Company. Patří mezi lokální lídry v segmentu komerčních nemovitostí s více než 309 tisíci metry čtverečními pronajímatelné plochy. Zaměřuje se na budování portfolia a aktivní management komerčních nemovitostí.

Kromě působení v České republice, kde spravuje administrativní budovy Hadovka Office Park, Harfa Office Park a The Greenline či obchodní centra Galerie Harfa a Centrum Krakov, úspěšně buduje i své slovenské portfolio s nákupním centrem Aupark Bratislava a administrativními budovami Westend Tower, Aupark Tower, Lakeside Park 01, BBC5, BBC 1 a BBC 1 Plus. Více informací najdete na webu wood-re.cz.

Zdroj/foto: ShrtCut Studio s.r.o.

Related Posts