16 dubna, 2024
Investice a rozvoj

Zelené bydlení je v Česku na vzestupu, zájemci se mohou těšit na finanční benefity

Energeticky šetrné bydlení v posledních letech výrazně nabývá na popularitě. Ať se jedná o rodinné domy nebo velké developerské projekty, nízké provozní náklady a podpora ekologie jsou trendem, o který Češi stojí. Právě pro ty, kteří chtějí stavět nebo rekonstruovat v nejvyšším energetickém standardu, je vhodná Zelená hypotéka Hypoteční banky, jediný produkt svého druhu na českém trhu. S nadcházejícím létem je navíc pro nové klienty připravena sleva z úrokové sazby 0,15 % a pro 1. rok také sleva 45 % na pojištění nemovitosti.

Zelená hypotéka je vhodná pro všechny klienty, pro které je důležitá zodpovědnost vůči životnímu prostředí. A takových klientů v Česku přibývá. To potvrzuje průzkum Hypoteční banky, podle kterého se o ekologické bydlení zajímá 59 % dotázaných, více než 78 % by dokonce bydlení v energetických pasivních domech preferovalo. Na rostoucí trend reaguje i Hypoteční banka, která se nyní rozhodla rozšířit podporu pro všechny, kteří výstavbu nebo rekonstrukci šetrné budovy plánují.

„Jako banka se chceme podílet na financování šetrných staveb a větším využití zdrojů obnovitelné energie u rodinných domů. Jako jediní proto nabízíme specializovaný produkt, který takové stavby finančně zvýhodňuje. Po úspěchu Zelené hypotéky v minulém roce jsme se ještě rozhodli rozšířit počet benefitů a motivovat další zájemce o ekologicky udržitelné bydlení,“ říká Andrea Vokálová, tisková mluvčí Hypoteční banky.

Pro zájemce o Zelenou hypotéku je připravena sleva 0,15 % ze standardní úrokové sazby a také sleva 45 % na pojištění nemovitosti na 1. pojistné období a zvýhodněné pojištění v následujících letech. Při sjednávání Zelené hypotéky tak mohou klienti ušetřit i více než 10 tisíc korun.

Zelená hypotéka Hypoteční banky

Zelená hypotéka Hypoteční banky byla spuštěna v dubnu minulého roku a je jediným produktem, který podporuje stavbu šetrných staveb v Česku. V minulém měsíci také zaznamenala velký úspěch, když se umístila na druhém místě v kategorii hypoték v soutěži Zlatá koruna 2019. „Ocenění v soutěži si velmi vážíme. Ukazuje nám, že jsme se vydali správnou cestou, a že klientům nabízíme úvěr, který reaguje na velkou poptávku po šetrném bydlení. Jsme moc rádi, že si produkt našel na trhu své místo a pomáhá se získáním bydlení lidem, kteří se k naší přírodě chovají ohleduplně,“ dodává Vokálová.

Hypoteční banka si navíc pro veřejnost připravila webový interaktivní model domu, který ukáže, jak se dá přistoupit k šetrným technologiím a vybavení v domě. Při plánování rekonstrukce nebo stavby šetrného domu se můžete inspirovat řešením, které pomůže šetřit nejen energii, ale také vaši kapsu. Model šetrné domácnosti naleznete na www.myslimezelene.cz.

Zdroj/foto: Hypoteční banka, a.s./Titulní ilustrativní foto (www.pixabay.com)

Related Posts