5 února, 2023
Průmysl a logistika

CBRE: Adient má ve Strakonicích nové vývojové a inovační centrum

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zajišťovala projektový management výstavby nového vývojového a inovačního centra společnosti Adient, českého výrobce průmyslových textilií pro automobilový průmysl.

Moderní vývojové centrum o ploše 3 500 m2 nabízí zázemí pro výzkum a vývoj textilií pro automobilový průmysl a je součástí stávajícího výrobního areálu společnosti Adient. Ta svůj vývoj zaměřuje na nové technologie, postupy výroby a na využívání progresivních materiálů. Vyvíjené technologie mimo jiné usnadňují výrobu sedadel, zvyšují funkčnost a prodlužují jejich životnost a jsou ohleduplné k životnímu prostředí.

„Náš tým Building Consultancy zajišťoval kompletní projektový management pro našeho významného klienta Adient Strakonice. Servis obsahoval vedení všech fází projektu. Koordinovali jsme projektovou činnost v rozsahu dokumentace pro stavební povolení, tendrové a následně realizační dokumentace. Organizovali jsme výběrové řízení na generálního zhotovitele stavby, včetně vyhodnocení a podpisu smlouvy o dílo,“ říká Jan Chloupek, Senior Project Manager Building Consultancy společnosti CBRE.

Význam vývojového a inovačního centra je celosvětový. Pracuje v něm více než sto odborníků na design, technologie a výrobu vzorků. Centrum rovněž úzce spolupracuje s výzkumnými ústavy a univerzitami, nejvíce s Technickou univerzitou v Liberci.

Jan Chloupek dále doplňuje: „V průběhu realizační fáze náš tým zajišťoval funkci technického dozoru investora a cost management jako součást servisu při řešení změn v průběhu výstavby. Projekt byl rovněž speciální částečným financováním ze strukturálních fondů EU. Jako výsledek výborné spolupráce všech zainteresovaných se může Adient nyní pochlubit vynikajícím zázemím pro oblast vývoje a inovací a udržet si tak v tomto segmentu svoji vedoucí pozici na trhu.“

„Výstavbou nového vývojového a inovačního centra jsme chtěli vyjít vstříc našim odborníkům, aby mohli pracovat v moderních podmínkách. A to nejen na zvýšení kvality produktů, ale také mohli využít rozmanitost a pohodlí nových kancelářských prostor, které přináší nová moderní budova s designově příjemným pracovním prostředím. Bude i důstojným centrem pro prezentaci a jednání s našimi zákazníky. Nová hala taktéž pomůže zlepšit proces skladování. Díky CBRE, které dokázalo propojit zkušenosti s tvorbou moderního pracovního prostředí a industriálních prostor, jsme projekt dovedli ke zdárnému konci,“ dodává Miroslav Říha, ředitel global advance engineering – fabrics – Adient.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o.

Related Posts