5 února, 2023
Průmysl a logistika

CTP dosáhlo dalšího milníku: V Rumunsku vlastní a spravuje už 1 milion m2 nemovitostí

Společnost CTP, lídr na trhu průmyslových nemovitostí v Rumunsku a dalších zemí regionu CEE, se stala prvním developerem, který dosáhl historického milníku. Své portfolio rozšířila na 1 milion m2 zastavěných ploch, které zahrnuje 15 logistických a průmyslových areálů po celé Bukurešti a dalších devíti městech ve strategických lokalitách v Rumunsku.   

CTP zaznamenala na konci minulého roku hned dva významné milníky. Kromě pokoření historické hranice 1 milion m² v Rumunsku, oznámila i vlastnictví a správu až 5 milionů m2 ploch v rámci celé skupiny CTP Invest. Pouze na rumunském trhu v průběhu roku 2018 rozšířila své portfolio o více než 300 000 m² špičkových průmyslových nemovitostí.

CTPark Bucharest

V současné době má společnost v Rumunsku ve svých 15 parcích až 50 nájemců, z nichž 85 % tvoří významné subjekty z odvětví logistiky a 15 % jsou výrobní společnosti z různých oblastí podnikání. Míra neobsazenosti v CTP parcích je nižší než 5 %, což je silnou známkou zdravého vývoje firmy. CTP spolu se svými nájemci vytvářejí tisíce pracovních míst, která přispívají k vysoké míře zaměstnanosti v regionech.

„Jsem ráda, že jsem součástí CTP právě v tomto významném okamžiku, kdy dosáhla mety 1 milionu metrů čtverečních. Jedná se o psychologický práh. Práce, kterou vykonal náš tým pro dosažení takového úspěchu, je obrovská. Máme velké plány, abychom v příštím období rostli ještě víc. Tímto bych chtěla poděkovat našemu fantastickému týmu, našim klientům a všem našim partnerům za to, že nám pomohli dosáhnout tohoto milníku. Nadále budeme pokračovat na cestě k dosažení vize přeměny Rumunska a zejména Bukurešti na regionální průmyslové a logistické centrum,“ uvedla Ana Dumitrache, Head of CTP v Rumunsku.

CTPark Deva II

Rok 2018 se nesl ve znamení dosažených rekordů společnosti na místním trhu. CTP od svého vstupu do Rumunska v roce 2014, v minulém roce rostla nejrychlejším tempem, kdy vybudovala více než 300 000 m2 nemovitostí.

„Minulý rok byl pro CTP velmi úspěšným rokem, který vyvrcholil dosažením významné mety 1 milionu m². Letos plánujeme růst ještě rychleji a posílit tím naši pozici lídra na trhu. Cílem je rozšířit místní i mezinárodní portfolio a pokořit hranici 10 milionů m² do konce roku 2020,“ dodal Remon Vos, generální ředitel společnosti CTP.

CTPark Turda

Projekty CTP jsou budovány s důrazem na udržitelnost, splňují nejvyšší technické standardy na trhu, mají nejvyšší energetickou účinnost a nejnižší spotřebu energie. Příkladem je i největší průmyslový park v Rumunsku i ve střední Evropě, CTPark Bucharest West. Ten v současné době čítá 400 000 m² zastavěné plochy. CTP zde plánuje vybudovat v příštích letech až 1 milionu m2 prostor.

Zdroj/foto: Bison & Rose, s.r.o./CTP Invest, spol. s r. o. (Titulní foto – CTPark Bucharest)

Related Posts