5 února, 2023
Průmysl a logistika

Eurofrost postavil v Úžicích novou mrazírnu. Dělá z něho dvojku na trhu

Skladovací mrazírenské kapacity českobudějovické společnosti Eurofrost se rozšířily o dalších 4500 metrů čtverečních v nové mrazírně, kterou firma postavila v Úžicích na severním okraji Prahy.

„Součástí investice za 250 milionů korun jsou mrazírenské haly ve tvaru písmene L propojené s manipulačním prostorem s nakládacími rampami. Součástí objektu je i strojovna technologie a třípodlažní administrativní objekt,“ říká Pavel Rouha, šéf závodu Pozemních staveb Jih společnosti Swietelsky stavební. Ta na zakázce pracovala od loňského září do letošního července.

Eurofrost postavil v Úžicích novou mrazírnu

Nové zázemí je určeno pro skladování mražených potravin, zejména pak zeleniny, ovoce, pečiva, masa i polotovarů. Provoz bude natolik automatizovaný, že přímo v mrazu nikdo ze zaměstnanců celý den trávit nebude. O to kvalifikovanější však tito lidé budou muset být, neboť budou pracovat se špičkovými technologiemi.

Eurofrost postavil v Úžicích novou mrazírnu

„Potravinářský trh roste a dlouhodobě registrujeme zájem o naše služby. Zvláště zmražené pečivo k dopečení v posledních letech hýbe mrazírenským trhem. Ale jedná se i o zmrzliny či suroviny pro další zpracování ve výrobě. Investice do nových kapacit dává význam i kvůli uzavírání zastaralých mrazíren v okolí.“ vysvětluje Tomáš Urban, výkonný ředitel společnosti Eurofrost.

Eurofrost působí na trhu už od roku 2002 a provozuje dva sklady. Mrazírna v Českých Budějovicích má kapacitu 2000 paletových míst. V Úžicích lze nyní nově uskladnit až 23 000 palet mraženého a 2000 palet chlazeného zboží. Eurofrost se tak stává druhým největším poskytovatelem skladových služeb pro mražené potraviny v České republice.

Zdroj/foto: SWIETELSKY stavební s.r.o.

Related Posts