2 února, 2023
Průmysl a logistika

GLP oznamuje nové nájemní smlouvy se společnostmi Ecologistics a Berlin Brands Group

Společnost GLP úspěšně pronajala 20 000 m² logistických prostor ve dvou parcích v České republice a na Slovensku. České a slovenské parky jsou tak pronajaty ze 100 %. Díky vysoké poptávce po prostorách vyrostou rovněž nové logistické parky v Ostravě a Brně.

V GLP Park Praha Chrášťany bylo pronajato 11 000 m² společnosti Ecologistics, globálnímu poskytovateli komplexních služeb v oblasti skladování a logistiky a zároveň novému klientovi společnoti. Dalších 40 000 m² z parku si pronajala společnost Alza, stávající zákazník společnosti a největší hráč na poli e-commerce v České republice a na Slovensku. GLP Park Praha Chrášťany je v současnosti ve výstavbě a bude dokončen ve 2. čtvrtletí roku 2022. Očekává se, že obě budovy obdrží certifikaci BREEAM Excellent.

Společnost GLP zaznamenala globálně v roce 2020 rekordní počet pronájmů

GLP Park Bratislava Senec mezitím přivítal nového zákazníka Berlin Brands Group, který si pronajal více než 9 000 m² logistických prostor. Globální e-commerce společnost obsadila poslední volnou jednotku největšího slovenského parku GLP, který je již domovem společností jako HOPI, Alza či Quehenberger.

Jan Palek, Country Manager GLP pro Českou republiku a Slovensko, říká: „S potěšením vítáme dva nové klienty Ecologistics a Berlin Brands Group do naší rodiny parků. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo plně využít naše stávající aktiva v České republice a na Slovensku. Abychom udrželi krok s rostoucí poptávkou po kvalitních a udržitelných logistických prostorách, kterou pohání zejména růst e-commerce, pracujeme na dalších parcích v Ostravě a Brně, přičemž pro příští rok připravujeme další dva developerské projekty.“

GLP – Senec, SK

GLP Park Ostrava Hrušov bude zahrnovat celkem 93 000 m² plochy v rámci čtyř fází výstavby. Logistický park vyroste v těsné blízkosti dálnice D1, která spojuje Prahu a Brno s Polskem. Nedaleko se nachází také terminál Ostrava-Šenov, který zajišťuje přístup i na mezinárodní železniční síť. V areálu brownfieldu provede společnost GLP rozsáhlé revitalizační a dekontaminační práce ještě před zahájením výstavby na místě bývalých chemických závodů.

GLP Park Brno Holubice nabídne 70 000 m² špičkových logistických prostor a byl strategicky vybrán coby dopravní uzel mezi Prahou, Ostravou, Polskem, Bratislavou a Vídní.

Oba nové projekty budou rozvíjeny s důrazem na flexibilitu. Disponovat budou světlou výškou 12 m, efektivním úložným prostorem a nejmodernějšími prvky udržitelnosti na úrovni certifikace BREEAM, které zákazníkům poskytnou značné úspory nákladů díky nižší spotřebě energie.

O společnosti GLP

GLP je předním správcem investic a poradcem v logistice, na poli nemovitostí, infrastruktury, financí a technologií pro tyto oblasti. Investiční možnosti v kombinaci s vysokou mírou odbornosti v provozních záležitostech umožňují společnosti vytvářet hodnotná řešení pro její zákazníky a investory.

Evropské portfolio firmy tvoří více než 4 miliony m² logistických ploch napříč strategickými trhy, přičemž 98 % se pronajímá společnostem jako Amazon, UPS nebo Volkswagen. Společnost působí v Brazílii, Číně, Evropě, Indii, Japonsku, Spojených státech amerických a Vietnamu a spravuje majetek v hodnotě více než 97 miliard dolarů v nemovitostech a investičních fondech

Zdroj/foto: PUBLICIS GROUPE/Titulní foto – Areál GLP v Praze

Related Posts