5 února, 2023
Průmysl a logistika

Groupe Plastivaloire a Filtration Group budou u Nýřan pod jednou střechou vyrábět komponenty na převodovky do aut

Hodně nevšední zakázku realizuje stavitel průmyslových zón Panattoni Europe u Nýřan na Plzeňsku. V Panattoni Parku Pilsen West buduje na míru jednu výrobní halu pro dva nájemce. Větší část o velikosti 9 000 m2 obsadí společnost Groupe Plastivaloire a menší část o velikosti 7 000 m2 společnost Filtration Group. V první fázi bude Group Plastivaloire vyrábět olejové vany pro převodovky do aut a Filtration Group bude do těchto van zabudovávat filtry. Na Plzeňsku tento projekt vytvoří dohromady 115 nových pracovních míst.

„Transakce, jako je tato, se povede opravdu málokdy. Podařilo se nám najít společné řešení pro výrobce a zároveň jeho dodavatele. Díky spolupráci pod jednou střechou úplně odpadá logistika mezi oběma závody, a ušetří se tak spousta času, energie i emisí. Oproti zcela běžné situaci, kdy návazné provozy dělí třeba vzdálenost 10 km, jde o roční úsporu 10 000 km jen na nákladní dopravě!“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

„V Panattoni Parku Pilsen West vyroste náš první výrobní závod v České republice, a zaplní nám tak volné místo na mapě ve střední Evropě. Díky výhodné geografické poloze lokality, skvělé dopravní infrastruktuře a bezprostřední spolupráci s Filtration Group vznikne mimořádně efektivní dodavatelské centrum pro významné německé automobilky,“ říká Pascal Flieg, ředitel investic a průmyslových procesů Groupe Plastivaloire.

Groupe Plastivaloire

Francouzská společnost Groupe Plastivaloire je předním evropským výrobcem výbavy pro automobilové interiéry a progresivním inovátorem v tomto odvětví. Specializuje se mimo jiné na tzv. „vstřikování plastů“, což je termodynamický proces, který se používá na tvarování plastových granulátů. Výrobce v nové hale zaměstná 70 lidí.

„Heslem dneška je vyrábět nejen ekologicky, ale také chytře – flexibilně, automaticky a efektivně. Z vlastních provozů ve světě máme zkušenosti s Průmyslem 4.0, proto do budoucna uvažujeme o implementaci této koncepce i v nové hale v Panattoni Parku Pilsen West,“ říká Bennett West, první viceprezident dodavatelského řetězce Filtration Group.

Filtration Group

Společnost Filtration Group, součást obřího holdingu Madison Industries, produkuje filtrační technologie a zařízení pro filtraci kapalin i plynů, separaci olejové mlhy či ropných produktů z vody. Skupina se zaměřuje na inovace, výzkum a vývoj a udržitelný rozvoj. Pro její provoz je typická právě výroba pod jednou střechou s odběrateli, díky níž každoročně ušetří přibližně 120 tun emisí oxidu uhličitého. Filtration Group v současnosti působí ve 139 lokalitách v téměř 30 zemích. V tom novém u Nýřan dá práci 45 zaměstnancům.

Panattoni Park Pilsen West

Aktuální transakce v Panattoni Parku Pilsen West je mimořádná také tím, že na ní pracovaly hned dvě přední evropské poradenské společnosti – Larive a JLL. „Jsem rád, že se podařilo vstup Groupe Plastivaloire do ČR realizovat tak rychle,“ říká Emile Roest z Larive. „Pro Filtration Group je společný provoz pod jednou střechou s dodavatelem ideálním řešením,“ doplňuje David Vais, vedoucí industriálního oddělení JLL.

Stavební boom u Nýřan potvrzuje, že potenciál Plzeňska pro průmyslovou výrobu a logistiku ještě zdaleka není vyčerpán. Lokalita stále těží z bohaté industriální tradice, skvělé dopravní infrastruktury, kvalitní strojírenské základny, přítomnosti univerzity a geografické blízkosti Německa. Jen samotný Panattoni Park Pilsen West přivítal během pouhých 2 let 6 nájemců: Alutech, Sony DADC, IAC, Maurice Ward a nyní Group Plastivaloire a Filtration Group.

Zdroj/foto: Panattoni Czech Republic Development s.r.o.

Related Posts