25 dubna, 2024
Průmysl a logistika

LINKCITY a CROMWELL dokončili první společný projekt: LiNK Hradec Králové

LiNK Hradec Králové, první z řady plánovaných průmyslových a logistických projektů společností Linkcity Czech Republic a Cromwell Property Group, spouští pouhých 8 měsíců od zahájení stavebních prací svůj provoz.

Do nového areálu se již stěhují jeho nájemci. Celkem 88 % parku je obsazeno společnostmi Dachser a Gebrüder Weiss – předními poskytovateli logistických služeb. LiNK Hradec Králové se nachází v industriální zóně Pouchov a nabízí cross-dock terminál s 8 376 m2 pronajímatelných ploch. Pouze 1 300 m2 zůstává k dispozici potenciálním nájemcům. Další správu nemovitosti převezme Cromwell Property Group, investiční a strategický partner Linkcity.

„Výstavba areálu LiNK Hradec Králové probíhala pod taktovkou naší sesterské společnosti VCES. Prefabrikovanou nosnou konstrukci logistické haly dodala její Divize PREFA a díky tomu bylo možné výstavbu realizovat ve velmi krátkém čase. Použitá řešení i technologie byly zvoleny s ohledem na získání zeleného certifikátu BREEAM na úrovni Very Good. Objekt je díky tomu nejen ohleduplný k životnímu prostředí, ale šetří i náklady našich nájemců,“ komentuje David Labardin, generální ředitel společnosti Linkcity Czech Republic, a dodává: „V průmyslovém segmentu střední a východní Evropy vidíme do budoucna pro Linkcity další možnosti růstu a úspěšná realizace v Hradci Králové nám ukazuje, že dokážeme velmi dobře uspět i ve zcela odlišném typu developmentu, než je náš tradiční rezidenční. Zájem našich nájemců o projekt v Hradci Králové je pro nás významným povzbuzením a aktuálně prověřujeme možnosti dalšího rozšíření logistického parku. Tento projekt je také prvním stavebním kamenem strategického partnerství s investiční skupinou Cromwell Property Group a otevírá nám další perspektivy budoucí spolupráce.“

Karol Pilniewicz, ředitel Cromwell Property Group pro střední a východní Evropu k tomu uvádí: „LiNK Hradec Králové je prvním z řady plánovaných developerských projektů, které těží z budoucího hospodářského a infrastrukturního růstu v regionu střední a východní Evropy. Rozhodujícím faktorem pro investice do těchto projektů je pro nás zajištění dostatečného počtu budoucích nájemců.“

I to představuje jeden z důvodů, proč byl projekt LiNK Hradec Králové připravován ve spolupráci s nájemci. Díky tomuto přístupu bylo navíc možné vytvořit logistická řešení šitá na míru jejich požadavkům. Pro společnost Dachser byl například přizpůsoben půdorys haly a upravena její nosná konstrukce tak, aby bylo možné navýšit počet nakládacích doků o 30 %. Součástí nestandardního řešení jsou i venkovní komory s integrovanými nakládacími můstky, které Dachser použil v ČR vůbec poprvé.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s.

Related Posts