3 února, 2023
Průmysl a logistika

Největší lékárna v ČR sídlí v průmyslovém parku P3 Prague Horní Počernice

Co nového v Horních Počernicích? Do budovy IX se stěhuje největší česká zásilková lékárna Pilulka.cz. Díky rozlehlé ploše 3 500 m² nabídne Pilulka.cz svým zákazníkům ještě širší skladové zásoby a rychlejší expedici objednávek než doposud. V porovnání s prostory v nedaleké Vinoři, které firma využívala doposud, jsou nové prostory asi čtyřikrát větší.

Co nové prostory lékárně přinesou?

Nejde jen o stěhování, ale také o modernizaci. V nové pobočce dojde k výraznému zrychlení při vyřizování objednávek díky poloautomatizované logistice. Proces od vyzvednutí objednávky a kontrolu, až po zabalení k zásilkovému výdeji nebude trvat déle než pět minut. „Toto je významný posun a klíčový parametr zejména pro službu Pilulka Auto, v rámci níž zákazníkům z Prahy a okolí rozvážíme léky a lékárenský sortiment již od 60 minut od objednání,“ popisuje Radek Jech, ředitel hornopočernické pobočky Pilulka.cz.

V současné době si mohou zákazníci na webových stránkách lékárny Pilulka.cz vybírat z více než 30 000 produktů. V minulosti držela Pilulka okolo 8 tisíc druhů skladem, v P3 parku bude moct uskladnit až 20 000 položek. Ve skladu totiž naleznete tisíce metrů regálových pozic a také další vychytávky – samospádem poháněné dopravníky nebo teplotně odstíněné vstupní gaty.

Sklady připravené na míru, a to včetně barev

O tom, že skladové prostory jsou připraveny a vymyšleny do sebemenších detailů, svědčí například netradiční barevné vyvedení dopravníků nebo kabelů. Tematicky byla zvolena růžová, která je zároveň součástí loga Pilulky.

Pilulka.cz nebude skladové prostory budovy IX obývat sama. Z druhé strany provozuje švýcarská společnost Sécherone Tchequie výrobu trakčních měníren, část skladu má i výrobce stavební chemie Den Braven.

Léčiva mají ve skladu speciální režim

Aby bylo vše dotaženo i z hlediska legislativy, lékárna Pilulka.cz v Horních Počernicích prošla v říjnu schválením Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Krajského úřadu v Praze. I proto je celá budova logisticky uzpůsobena pro zásilkový výdej léčiv.

Celý provoz je navíc řízen informačním systémem, který byl vytvořen na míru pro účely zásilkové lékárny. „Vše je řízeno sofistikovaným IT systémem a logikou, na kterou jsem opravdu pyšný,“ říká generální ředitel Michal Hanáček.

Zdroj/foto: P3 Logistic Parks s.r.o.

Related Posts