5 února, 2023
Průmysl a logistika

P3 PRAGUE D8 se rozrůstá o nové nájemníky a od září nabízí uvolněný prostor pro další zájemce

Další z parků vlastníka, správce a investora P3 ležící v těsné blízkosti dálnice D8 na kraji Prahy, nabírá nové nájemníky – tentokrát divize koncernu Pharma United Canada, společnosti Barny´s a Alavis. Ty se stěhují do skladu o rozloze zhruba 1 000 m² s dalšími 500 m² pro administrativní zázemí.

U dálnice D8 spojující Prahu s Ústím nad Labem, Drážďany a Berlínem, se nachází park P3 Prague D8. V dojezdové vzdálenosti 12 minut autem z centra Prahy, dobře přístupné příměstským autobusem ze stanice metra Kobylisy, se nachází skladovací a průmyslová centra hned několika velkých společností. Elektroniku, spotřebiče a mnoho dalšího zde skladuje nejúspěšnější český internetový prodejce Alza, nebo VF Corporation, která je také největším nájemce tohoto parku a má zde hub pro distribuci oděvů a obuvi módních značek pro celou Evropu.

Mezi nájemce P3 Prague D8 nedávno přibyl nový člen – kanadská značka Barny´s ze skupiny Pharma United Canada. Nadnárodní společnost potravinové doplňky primárně vyrábí, Barny´s je v České republice jejich výhradním distributorem. Jejich sortiment zahrnuje zejména doplňky stravy, mezi ty nejznámější patří například Celadrin nebo Inocell. Kromě produktů značky Barny´s budou ve skladu uložené také veterinární přípravky společnosti Alavis, patřící do stejného holdingu.

„Pro distributory Barny´s a Alavis jsme upravovali už hotové zázemí v P3 Prague D8. Dochází k rozšíření kancelářské vestavby a celkové modernizaci skladu. Nájemce s ohledem na specifický charakter skladovaného zboží vyžaduje vysokou úroveň skladových prostor. Součástí byl i požadavek na zajištění zvýšeného standardu konektivity pro provoz e-shopu. V budově je také kancelářské a administrativní zázemí,“ komentuje zabydlování nového klienta Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

Celková skladovací plocha nového nájemce P3 Prague D8 je více než 1 000 m², na zbylých přibližně 500 m² funguje administrativní zázemí obou společností. „Důvodem stěhování do P3 parku je expanze – rosteme, přirozenou součástí je zvyšující se poptávka, čemuž musí odpovídat i nabídka, kterou ale samozřejmě musíme někde uskladnit. Zájemci o naše produkty mohou navštívit výdejní místo v pražském Florentinu, vybrané lékárny a veterinární kliniky,“ dodává Martin Motejl, zástupce obou společností.

P3 Prague D8 si oblíbila také oděvní společnost Blažek, která zde prodloužila nájemní smlouvu na další období. P3 navíc v parku od září nabízí volné plochy o rozloze 2 500 m², vhodné primárně ke skladování. Nedaleký park P3 Lovosice, rovněž u dálnice D8, pak nabízí možnost nové výstavby na míru v budovách o celkové velikosti 95 000 m2, které jsou vhodné především pro skladování a lehkou výrobu.

Zdroj/foto: PointPark Properties s.r.o./(Park P3 Prague D8)

Related Posts