15 dubna, 2024
Průmysl a logistika

Panattoni Europe dá nový život brownfieldu u Teplic

Proměna bývalých skláren Kavalier v Hostomicích u Teplic na moderní průmyslové prostory úspěšně prošla posouzením dopadů na životní prostředí a získala pozitivní rozhodnutí v rámci zjišťovacího řízení. Společnost Panattoni Europe tak může zahájit demolice a sanace areálu a přípravu průmyslového parku Panattoni Teplice South. Nová průmyslová zóna nabídne 32 000 m2 špičkových industriálních prostor pro lehkou výrobu a logistiku a až 300 nových pracovních míst pro Teplicko. Investice za půl miliardy korun by měla být realizována v průběhu letošního roku. Developer tak pokračuje ve svém velkém plánu revitalizace českých brownfieldů.

„Sklárna Kavalier byla jedním z mnoha tradičních průmyslových podniků, které před deseti lety padly v důsledku hospodářské krize. Prakticky žádnou z těchto opuštěných továren tehdy nebylo možné hned využít na jiný provoz, a proto se z nich postupně staly brownfieldy. Hostomickému areálu nyní chceme dát nový život, aby jeho příběh mohl pokračovat. Je to skvělá zpráva, protože to znamená, že 10 let po krizi se již dokážeme vyrovnat s jejími dlouhodobými důsledky,“ sdělil Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Panattoni Park Teplice South láká klienty na dostatek kvalifikované pracovní síly a vynikající dopravní infrastrukturu. Areál leží přímo na sjezdu z částečně čtyřproudé silnice I/13, která spojuje Ústecký kraj s Libereckým a Karlovarským. Pouhých 15 minut odsud leží nejbližší nájezd na nedávno dokončenou dálnici D8.

„Vždy nás těší, když nový development přinese něco pozitivního nejen svým uživatelům, ale i příslušné lokalitě a jejímu okolí. Kromě odstranění starých ekologických zátěží bych v případě Hostomic rád vyzdvihl i přínos pro regionální ekonomiku. Strukturálně postižené regiony potřebují přesně tyto impulzy, aby se podařilo vrátit jim prosperitu a také mladou kvalifikovanou pracovní sílu,“ řekl Ivan Holata, starosta městyse Hostomice.

„Zajímavostí je, že po vyčištění lokality využijeme k přípravě nové průmyslové zóny i dosluhující recyklační linku na stavební materiály, která v areálu stále funguje. Drcený recyklát, který vznikne z přemletí posledních betonových desek, nám pomůže zpevnit plochy určené pro výstavbu nové budovy. Je to v souladu s ekologickým trendem maximálně využít všechny dostupné zdroje, které se v dané lokalitě již nacházejí,“ říká Klára Sobotková, obchodní ředitelka Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Developer Panattoni Europe v současnosti rozjíždí několik významných projektů v severních a severozápadních Čechách. Kromě tradiční průmyslové zóny v Chebu připravuje území v Ostrově na Karlovarsku a v Chomutově. Společným jmenovatelem všech lokalit je revitalizace brownfieldů, kterých má Panattoni Europe po celé republice rozpracováno 2 milionu m2.

Zdroj/foto: Panattoni Czech Republic Development s.r.o.

Related Posts