1 února, 2023
Průmysl a logistika

Plzeňský kraj je pro moderní průmysl stále více atraktivní. Accolade chystá další projekt pro lehkou výrobu v Přešticích

Accolade plánuje rozšířit zónu moderního průmyslu v Přešticích na Plzeňsku. Hlavním důvodem je dobrá kondice stávajících firem podnikajících na západě Čech v oblasti lehké výroby, které mají zájem se rozvíjet, a ještě více tak podpořit ekonomickou sílu regionu a jeho obyvatel. Nová hala bude mít rozlohu 18 500m2.

„Projekt výstavby nové haly je logickou reakcí na poptávku firem, které již v regionu působí. Rozvoji moderního průmyslu v ĆR se daří a investoři i naši nájemci se logicky chtějí rozvíjet. Získávají nové zakázky a velkou část peněz vrací zpět do modernizace výroby. Tento vývoj logicky přináší obyvatelům regionu vyšší míru kvalifikované práce a pro města a obce silnou ekonomickou stabilitu. Musíme si uvědomit, že podpora moderního průmyslu s vysokou přidanou hodnotou přináší podnikům konkurenční výhodou a samosprávám uplatnění absolventů středních a vysokých škol vracejících se zpět do Přeštického mikroregionu,“ uvedl Jiří Stránský, ředitel rozvoje nových lokalit Accolade.

Park Přeštice leží přímo na evropské silnici E53 spojující Mnichov a Plzeň, nejpoptávanější dálnice středoevropského regionu D5 z Prahy do Mnichova je z parku pohodlně dostupná za deset minut jízdy; 15 minut jízdy je vzdálená Plzeň. Park nabídne vynikající zázemí pro výrobní společnosti, pro ecommerci i logistiku. V regionu je tradiční strojírenství a díky dostupným kvalifikovaným pracovníkům si v posledních letech region vybrala řada významných high tech společností jako KION, Daikin nebo například MB Tech.

Zdroj/foto: Accolade Holding, a.s.

Related Posts