20 dubna, 2024
Průmysl a logistika

Pobočka DACHSER Ostrava otevírá provoz v novém logistickém terminálu

Mezinárodní logistický provider DACHSER se v Ostravě přestěhoval do nových prostor. Nový logistický terminál pobočky DACHSER Ostrava v CTParku Ostrava Hrabová disponuje skladovými a administrativními prostorami o celkové rozloze 3 900 m2 a v současné době zaměstnává 25 lidí.

DACHSER Ostrava od nynějška působí ve větších moderních prostorách postavených na míru developerskou společností CTP. Nová pobočka kromě rozšířené plochy pro překládku zásilek sběrné služby nabídne i plochu pro skladování více než 3 000 palet. Skladový terminál s patnácti nakládacími můstky je vybavený také pro krátkodobé skladování nebezpečných věcí dle dohody ADR.

„Nový překládkový terminál nám umožní ještě více zefektivnit naše procesy – zrychlí samotnou překládku jak na vstupu, tak na výstupu,“ vysvětluje Ing. Jan Polter, MBA, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic, a dodává, „součástí terminálu je i prostorná zóna pro další logistické služby s přidanou hodnotou.“

DACHSER Ostrava nabízí totiž hluboké logistické know-how v oblasti kontraktní logistiky. „Náš zkušený a proškolený personál umí pro naše zákazníky zajistit celé spektrum kontraktní logistiky včetně služeb s přidanou hodnotou, jako jsou přebalování a třídění zboží, kontrola kvality vstupního/výstupního materiálu, technická příprava do výrobních procesů a další,“ vysvětluje Ing. Radomír Němec, vedoucí pobočky DACHSER Ostrava.

Kombinace nabídky skladových služeb a služeb kontraktní logistiky s okamžitým napojením na evropskou sběrnou síť DACHSERU je ideálním řešením pro zákazníky, kteří hledají komplexní řešení. DACHSER navíc stále rozšiřuje přímé linky své sběrné služby. „Z Ostravy doručujeme s excelentními doručovací časy například do Itálie, Německa, Francie či Španělska, nově můžeme našim zákazníkům nabídnout i servis s 24hodinovým doručením do celého Polska,“ uzavírá Radomír Němec.

Zdroj/foto: Industrion Boutique s.r.o.

Related Posts