16 dubna, 2024
Průmysl a logistika

PROLOGIS – S novou spekulativní budovou v Maďarsku o krok před budoucností

PROLOGIS: Hledají-li naši zákazníci nové prostory, očekávají od nás rychlá a efektivní řešení. Neustále proto přicházíme s novými trhy, lokalitami a budovami tak, abychom uspokojili potřeby zákazníků, umožnili růst jejich podnikání a umožňovali jim být vždy o krok před buducností. V Maďarsku jsme, pro uspokojení poptávky na trhu s rekordní úrovní obsazenosti 99,8 %, tak zahájili výstavbu nové, vysoce moderní spekulativní budovy v Prologis Park Budapest-Harbor o celkové rozloze 14 000 metrů čtverečních. Dokončení výstavby je naplánováno na druhé čtvrtletí roku 2020 a budova bude dokonce disponovat vlastním napojením na dálnici.

Budova 11 využívá inovativní řešení, která umožňují udržitelný a efektivní provoz. Je tedy ukázkou nejen toho, co dokážeme vytvořit, ale i co umožňujeme:

  • Budova byla navržena pomocí BIM (Building Information Modeling), inteligentního procesu založeného na 3D modelování, jenž odborníkům v oblasti architektury, inženýrství a stavebnictví (AEC) poskytuje přehled a nástroje pro efektivnější plánování, navrhování, výstavbu a správu budov a infrastruktury. Implementace BIM snižuje energetickou náročnost v souladu s naším závazkem k uhlíkově neutrální výstavbě.
  • Standardem je také úsporné LED osvětlení a instalace velkých světlíků, které sníží spotřebu elektřiny v budově až o 45 % v porovnání s klasickým osvětlením.
  • Speciální izolace a střešní systém spolu s vysoce výkonným plynovým topením sníží náklady na vytápění až o 30 %.
  •  Chytré měřicí systémy pomohou optimalizovat využití vody, plynu a spotřebu energie, a to i na dálku pouze jedním kliknutím na mobilním zařízení.
  • Stejně tak jako všechny budovy Prologis, projde i tato procesem akreditace BREEAM na úrovni “Very Good”.

Prvotřídní poloha a ideální zázemí

„V rámci městské aglomerace nabízí Prologis Park Budapest-Harbor zákazníkům více než jen své prostory, nabízí zdravé pracovní prostředí pro jejich zaměstnance. Park disponuje BBQ a relaxační zónou, hřištěm pro malý fotbal i zelenými plochami,“ řekl Martin Polák, managing director a regionální ředitel Prologis pro střední a východní Evropu. „Prvotřídní poloha spolu s našimi řešeními a službami vytváří z budovy ideální zázemí pro logistické i výrobní společnosti hledající kvalitu a skvělé dopravní spojení.“

Prologis Park Budapest-Harbor se nachází v jižní části Budapešti v distriktu 22, pouze 12 kilometrů od centra města. Park je napojený na nákladní vlakovou kolej a je rovněž skvěle dostupný hromadnou městskou dopravou. Zastávka autobusu se nachází hned vedle vstupní brány do parku, v bezprostřední blízkosti je také vlaková stanice. Nová budova 11 bude dostupná vlastním vjezdem vedoucím přímo z příjezdové cesty.

Zdroj/foto: Prologis, Inc.

Related Posts