3 února, 2023
Průmysl a logistika

Savills: Předání haly pro Cataler Corporation v Týništi nad Orlicí

Společnost Cataler Corporation přebírá novou výrobní halu poblíž Týniště nad Orlicí a to pouhých 7 měsíců po položení základního kamene. Na míru postavená budova o celkové rozloze cca 13 900 metrů čtverečních, pro japonského výrobce automobilových výfukových katalyzátorů pro hybridní, benzínová i naftová vozidla, je v České republice prvním příkladem nemovitostní transakce, během níž společnost Savills, jakožto realitní poradce, byla výhradně zodpovědná za propojení všech stran procesu: nájemce, vlastníka půdy, investora i dodavatele stavby.

Nová hala v Týništi nad Orlicí bude sloužit pro výrobu katalyzátorových komponentů. Budova splňuje nejvyšší technické standardy a předání budovy proběhlo dle plánovaného harmonogramu, vše s ohledem na zahájení provozu v dubnu 2020. Jaroslav Kaizr, vedoucí oddělení pronájmu průmyslových nemovitostí spol. Savills pro ČR a SR, dodává: „Výstavba haly pro Cataler Corporation je ukázkovým příkladem zcela nového přístupu k realizaci nemovitostní transakce, kdy na základě našich odborných znalostí trhu s průmyslovými nemovitostmi jsme propojili všechny klíčové články developerského procesu.“

Savills CZ – Jaroslav Kaizr, vedoucí oddělení pronájmu průmyslových nemovitostí spol. Savills pro ČR a SR

Záměrem společnost Cataler Corporation v rámci závodu Týniště nad Orlicí je vybudování a otevření evropského výzkumného a vývojového centra, proto je zde dostatečný prostor pro expanzi haly a jejího zázemí o dalších cca 4 500 metrů čtverečních. „Velice si vážíme přístupu Jaroslava. Situace ohledně našeho záměru v České republice nebyla od samého počátku tak jednoduchá, ale Jaroslavovi se povedlo náš projekt dotáhnout a zrealizovat. Věříme, že Savills nás i nadále bude podporovat a naše spolupráce povede k dlouhodobému úspěchu,“ řekl Atsuharu Uchida za Cataler Corporation, oddělení pro rozvoj podnikání v Evropě.

Zdroj/foto: Savills CZ s.r.o.

Related Posts