3 února, 2023
Průmysl a logistika

Udržitelné na zakázku: příští generace uhlíkově neutrálních skladů

Prologis – Dlouhodobé vztahy jsou často dlouhodobými z dobrých důvodů. Z pozice developera zaměřeného na budoucnost a etablovaného vlastníka logistických nemovitostí proto na péči o vztahy s našimi rozmanitými zákazníky klademe zvláštní důraz. Vedle toho, že jim poskytujeme prostory pro efektivní podnikání na stěžejních trzích, s nimi spolupracujeme na iniciativách s přidanou hodnotou, jež podporují jejich růst a cíle v oblasti životního prostředí.

Nová generace logistických nemovitostí

Velmi výjimečnou budovu jsme právě předali v německém Muggenstrurmu našemu panevropskému zákazníkovi, společnosti L´Oréal. Obrovská plocha 101 000 metrů čtverečních (jde o největší distribuční centrum společnosti na světě) ale není to, co budovu činí tolik impozantní. Skutečně impozantní je díky pečlivému rozvržení, jež zajišťuje její nepřetržitý provoz s neutrální uhlíkovou stopou.

Nová budova na ploše 18 hektarů umožňuje společnosti L´Oréal obsluhovat trhy v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Od počátečních návrhů po zahájení provozu stojí v centru pozornosti udržitelnost. Funkčnost budovy byla zcela přizpůsobena zákazníkovi tak, aby splňovala jak současné, tak budoucí logistické standardy. K provozu centra je taktéž využívána udržitelná energie. Dešťová voda zavlažuje zelené plochy, slouží k čištění hal a splachuje toalety. Budova je obzvlášť dobře izolována, vybavena energeticky úsporným LED osvětlením a střešními solárními panely s maximální kapacitou 2 megawattů.

Během výstavby jsme věnovali pozornost krajinnému rázu a charakteristikám lokality. Spolupracovali jsme se zastupiteli místních obcí na definici a implementaci opatření k ochraně vzácných druhů, zejména skřivanů, kteří se v oblasti přirozeně vyskytují. Krom toho jsme vytvořili 30 000 metrů čtverečních chráněné plochy přímo na střeše budovy.

Hodnota zákaznického vztahu

V oblasti zákaznických a ekologických iniciativ jsou naše výsledky velmi dobře zdokumentované. Jedním z důvodů, proč byla spolupráce na tomto uhlíkově neutrálním projektu úspěšná, je, že naše strategie udržitelného rozvoje je v souladu s vysokými environmentálními standardy L´Oréal. Neméně důležitým faktorem je náš dlouhodobý vztah s touto společností, jenž se promítá skrz celou Evropu. Stali jsme se tak jasnou první volbou L´Oréal pro dodání jejich nového distribučního centra, a to nejen z důvodu flexibilních, dlouhodobých a udržitelných řešení pro jejich logistické potřeby.

Kosmetický gigant s námi neustále rozšiřuje svou evropskou působnost již od roku 2006. Byli jsme u toho, když se jeho logistické plochy zdvojnásobily – a nyní se rozrostly čtyřikrát, na více než 140 000 metrů čtverečních. Vycházeli jsme zákazníkovi pokaždé vstříc tak, abychom mu umožnili vybudovat vyhovující logistická centra pro oblasti jižní a východní Evropy – ve Vemars a v Praze – a nyní také pro severní Evropu právě v Muggensturmu. Tato nejmodernější budova nastavuje nový standard budoucím projektům a je příkladnou ukázkou toho, jak našim zákazníkům umožňujeme být o krok před tím, co teprve přijde.

Zdroj/foto: BEST Mediální společnost, s.r.o.

Related Posts