5 února, 2023
Průmysl a logistika

V Panattoni Parku Pilsen West u Nýřan se budou vyrábět izolace palubních desek

Rychlá expanze Panattoni Parku Pilsen West u Nýřan na Plzeňsku pokračuje. Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe zde vybudoval v krátké době již pátou halu o velikosti přes 13 000 m2 a její polovinu předal nájemci, společnosti International Automotive Components (IAC). Přední světový dodavatel automobilových interiérů bude v novém závodě vyrábět izolace palubní desky a vytvoří v regionu 60 nových pracovních míst pro kmenové zaměstnance.

„Mám velkou radost z toho, že rozšiřujeme klientské portfolio o tak významného dodavatele, a ještě větší radost z toho, že naše spolupráce bude pokračovat. Moc nás těší, že tímto pomáháme rozvíjet nejdůležitější sektor českého průmyslu,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

„Velmi oceňuji flexibilitu Panattoni Europe a ochotu vyjít vstříc našim specifickým požadavkům během výstavby. V nových prostorách budeme používat inovativní pěnovou technologii, která vyžaduje zvláštní povolení, a proto musí být budova připravena vhodným způsobem tak, aby tam tato technologie mohla být nainstalována,“ říká Zdeněk Fait, generální ředitel IAC pro Českou republiku.

Plzeňský region se v poslední době stává high-tech výrobním centrem České republiky s rostoucí koncentrací dodavatelů z oblasti automobilového a strojního průmyslu. Panattoni Park Pilsen West se vyznačuje dostatkem kvalifikované pracovní síly a vynikající dopravní infrastrukturou, která disponuje přímým napojením na evropskou dálniční i železniční síť.

Společnost Panattoni Europe se vloni stala největším industriálním developerem v Evropě podle objemu nové výstavby. Na loňský rok ve znamení expanzí a relokací se letos rozhodla navázat odvážnou koncepcí založenou na revitalizaci brownfieldů a udržitelném rozvoji.

Zdroj/foto: Panattoni Czech Republic Development s.r.o.

Related Posts