5 února, 2023
Průmysl a logistika

V Uničově bude nový výrobní závod společnosti Mecalit Plast Czech

Společnost Mecalit Plast Czech s.r.o. spadá do oblasti výroby bílého kuchyňského zboží v České republice. Společnost Mecalit bude vyrábět pro firmu Miele v Uničově součásti nezbytné pro konečnou kompletaci výrobků této firmy, zejména pro sušičky prádla (dveře, víka, odkládací desky, nádrže na kondenzát), myčky nádobí a ovládací panely.

Výstavba výrobní a skladovací haly včetně administrativní  budovy je navržena na pozemcích, které jsou situovány v bývalém areálu zemědělského družstva jihozápadně od města Uničov u silnice II/449. Navržená stavba se skládá z administrativní budovy, výrobní a skladovací haly.

Výrobní a skladovací hala je obdélníkového tvaru, ze západní strany jsou situovány pomocné technické prostory (strojovna chlazení, kompresorovna atd.), sila na granulát, prostor expedice včetně nákladních můstků se sníženou rampou. Administrativní budova je třípodlažní objekt obdélníkového tvaru. Celkové dispoziční a provozní řešení stavby je navrženo zejména dle požadavku investora tak, aby stavba vyhovovala požadovanému provozu a využívání.

Zastavěna plocha výrobního závodu je celkem 4  330 m2, z toho: administrativní budova 330 m2, produkční hala 3 491 m2, výrobní hala 1 762 m2, skladová hala 1 570 m2, expedice 449 m2.

Předpokládaný termín zahájení je v roce 2018 a dokončení 2019

Zdroj/foto: EIA, redakce RETREND.cz/EIA

Related Posts